Pozsony. A szlovákiai feldolgozóipar tavaly 36,123 milliárd koronás adózás előtti nyereséget könyvelt el, ami több mint kétszeres évközi növekedésnek felel meg. A legnagyobb növekedést tavaly a kohászat érte el, ahol az adózás előtti nyereség négyszeres növekedést produkálva elérte a 8,198 milliárd koronát.
Javulnak az eredmények
Pozsony. A szlovákiai feldolgozóipar tavaly 36,123 milliárd koronás adózás előtti nyereséget könyvelt el, ami több mint kétszeres évközi növekedésnek felel meg. A legnagyobb növekedést tavaly a kohászat érte el, ahol az adózás előtti nyereség négyszeres növekedést produkálva elérte a 8,198 milliárd koronát. A legnagyobb nyereséget, 9,308 milliárd koronát, a vegyi- és gyógyszeripari cégek érték el (54,6% évközi növekedés). Az iparágba tartozó cégek bevételei (áfa nélkül) 13 százalékkal nőttek, megközelítve a 607 milliárd koronás összeghatárt. A legnagyobb bevételt 201,846 milliárd koronát, a 12 százalékos évközi növekedést elérő gépipar könyvelte el. Az elektronikai ipar 57,818 milliárd koronás bevételt ért el, ami 22 százalékos növekedés a múlt év azonos időszakához viszonyítva. A kiadások évközi összehasonlításából kitűnik, hogy az iparághoz tartozó vállalatok kiadásai 10%-kal növekedtek és megközelítették a 656 milliárd koronát. A hozzáadott-érték 15 százalékkal gyarapodva meghaladta a 146 milliárd koronát. Az iparághoz tartozó cégek exportjának összértéke mintegy 558,2 milliárd korona volt, ami 10 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi export volumenét. A legjelentősebb kivitelt a gépipar produkálta. A beruházások a feldolgozóiparban 50,9 milliárd koronát tettek ki, ami 45 százalékos növekedésnek felel meg az egy évvel korábbi helyzethez viszonyítva. Az iparág cégeinek alaptőkéje a múlt év végén 222,189 milliárd koronát tett ki (10%-os évközi növekedés), a bankhitelek összege mintegy 8%-kal 100,418 milliárd koronára csökkent. Gyarapodtak ugyanakkor (mintegy 7%-kal) a határidőn túli tartozások 32,8 milliárd koronára, míg a határidőn túli követelések változatlan szinten maradva 33,657 milliárd koronát tettek ki. Az ágazat tavaly mintegy 316,7 ezer főt foglalkoztatott, az átlagbér 10 százalékos emelkedés mellett elérte a 13 602 koronát. (S)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.