Pozsony. A következő hónapokban az Aeroflot és a Brussels Airlines révén több új célállomás is elérhető lesz a pozsonyi reptérről közvetlen járattal. A teljes lista: New York, Toronto, Brüsszel, Bréma, Moszkva.
Intenzívebb szlovák légiforgalom
Az Air Slovakia felújította flottáját, az eddigi két Boeingből álló géppark két Airbus 310-essel bővül. Ezekkel repül majd közvetlenül New Yorkba és Torontóba. A tervek szerint az első tengerentúli járat júliusban emelkedik a magasba. A Ryanair a napokban jelentette be, hogy az eddigi öt célállomás szeptember 25-től Brémával bővül. Az ír fapados a 187 férőhelyes Boeing 737-800-as géppel heti három alkalommal szállítja az utasokat a német kikötővárosba, kedden, csütörtökön és szombaton. A fenti járatokhoz természetesen még jönnek a nyári chartergépek, így a forgalom idén ismét jelentősen túlszárnyalja majd a 2006-os adatokat. Elképzelhető, hogy a fenti járatokhoz az év végéig további légitársaságok újabb járatai csatlakoznak.
A fapados légitársaságok előretörésével azonban fokozatosan csökken az utasok és a légitársaságok biztonsága is. Az elmúlt hat évben az ötszörösére emelkedett a légitársaságokat érintő csalások száma, amely évente több mint 600 millió dolláros kárt okoz az ágazatnak – állapítja meg a Deloitte és az IAAIA (Légitársaságok Belső Ellenőreinek Nemzetközi Szövetsége) által a közelmúltban végzett felmérés. A felmérésben részt vevő légitársaságok 79 százaléka tapasztalt csalást az elmúlt 12 hónapban. Egy átlagos légitársaság évente 3 millió dollár veszteséget szenved el a csalások miatt, amelyek a fapados légitársaságokat érintik a legérzékenyebben. A fapados légitársaságoknál tapasztalt csalási esetek átlagos száma évente meghaladja az ezret, szemben a hagyományos légitársaságok háromszáz esetével. A Deloitte szerint a legkevesebb félnivalója a chartertársaságoknak van, amelyek a legkevesebb közvetlen ügyletet bonyolítják a piacon. A felmérés során azonosított csalások típusai sokfélék lehetnek, a hamis vagy lopott jegyektől kezdve, a rakománylopásokon, jogosulatlan poggyászfelvételeken és törzsutas-kedvezményekkel való visszaéléseken keresztül, egészen a fedezetlen csekkekig. A legtöbb veszteséget azonban továbbra is a hitelkártyacsalások okozzák.
A tanulmány szerint növekvő tendenciát mutatnak az olyan törzsutaskedvezményekkel való visszaélések is, ahol a munkavállalók a saját családtagjaik vagy barátaik számlájára irányították át a pontokat. A felmérés ugyanakkor arra is rámutatott, hogy az utasok sincsenek biztonságban: a légitársaságok 20 százaléka élt vissza az utasok személyes adataival, és 7 százalék nyilatkozott úgy, hogy munkavállalói ellopták az utasok személyazonosságát.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.