GAZDASÁGI HĺRMORZSÁK

A világ vezető gazdaságai
Moszkva. Tavaly a világ legnagyobb gazdaságával az Egyesült Államok büszkélkedhetett, teljesítménye elérte a 13,2 billió dollárt. A 2. helyen Japán állt 4,34 billióval, 3. Németország 2,9 billió dollárral, ám időközben a képzeletbeli dobogó harmadik fokát már Kína foglalta el. A 10.

A világ vezető gazdaságai

Moszkva. Tavaly a világ legnagyobb gazdaságával az Egyesült Államok büszkélkedhetett, teljesítménye elérte a 13,2 billió dollárt. A 2. helyen Japán állt 4,34 billióval, 3. Németország 2,9 billió dollárral, ám időközben a képzeletbeli dobogó harmadik fokát már Kína foglalta el. A 10. helyen Brazília tanyázik 1,71 billiós teljesítménnyel, Oroszország pedig 990 milliárddal a 11., mögötte India 910 milliárddal - jelentette az orosz Gazeta.ru. Egybevetésül: Szlovákia összterméke mintegy 75 milliárd dollár. (TASR)

Száguld a cseh autógyártás

Prága. A cseh autógyárak futószalagjait az idei első félévben 472 757 személygépkocsi és kis haszonjármű hagyta el, ami 6,2 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest - derül ki a cseh autóipari szövetség elemzéséből. A legnagyobb növekedést a Škoda Auto mutatta ki, amely 9 százalékkal emelte a termelést, az első fél évben 316 588 személygépkocsit gyártva. (ČTK)

Sikeres a cseh Karosa utódja

Vysoké Mýto. A Karosa mint márka az idei év elejétől ugyan már nem létezik, a cseh Vysoké Mýto autóbuszgyár azonban sikeresebb, mint korábban. A volt Karosa az idei évtől Iveco Czech Republic néven működik, és az Irisbus márkájából 2700 darabot gyárt, vagyis a gyárban 300-zal több busz készül, mint tavaly. Buszaik nagy része Franciaországban és Olaszországban talál gazdára. A tervezett 200 millió koronás beruházásnak köszönhetően évente 3 ezer autóbuszt gyárthatnának. (TASR)

Nem lesz nemzeti légitársaságunk

Pozsony. A Szlovák Légitársaság csődjét követően a kormány már nem tervezi egy újabb nemzeti légitársaság finanszírozását. A közlekedési tárca által kidolgozott légiforgalmi koncepció szerint az Európai Unió országaiban a közvetlen állami támogatás ebben a szektorban nem lehetséges. Egy új légitársaság létrehozása kb. 4 milliárd koronába kerülne, ráadásul így is 4 évig tartana, míg kiegyenlített gazdálkodást folytathatna. (TASR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?