Olcsóbb a hazai tojás
Pozsony. Szlovákiában az elmúlt hetekben csaknem az összes tojásfajta ára csökkent, kivételnek csupán a legkeresettebb, L nagyságú tojások számítottak, amelyeket csaknem 4 százalékkal drágábban, darabonként 2,19 koronáért adtak a termelők.
GAZDASÁGI HĺRMORZSÁK
Pozsony. Szlovákiában az elmúlt hetekben csaknem az összes tojásfajta ára csökkent, kivételnek csupán a legkeresettebb, L nagyságú tojások számítottak, amelyeket csaknem 4 százalékkal drágábban, darabonként 2,19 koronáért adtak a termelők. Az XL nagyságú tojások darabja 2,27, az M típusú pedig 1,95 koronába került. (TASR)
Romániába tart az autógyártás
Brüsszel. Romániában komoly autóipari beruházások valósulhatnak meg a következő két-három évben – mondta az európai autógyártók szövetségének (ACEA) főtitkára. Ivan Hodac emlékeztetett arra, hogy az utóbbi években Szlovákia vonzotta a legjelentősebb autóipari beruházásokat, ám nálunk a kapacitásokat nemigen lehet tovább növelni. Szlovákiában 2012-ben már 840 700 autót gyártanak. A szakember úgy látja, hogy Románia fő versenytársa Oroszország és Ukrajna lehet, ezért a román kormánynak igyekeznie kell, hogy olyan infrastrukturális beruházásokat valósítson meg, amelyek kedvezők a külföldi vállalatok számára. Romániában jelenleg a Renault-hoz tartozó Dacia és a Daewoo Automobile Romania gyárt személygépkocsikat. (MTI)
Belga beruházó Verebélyen
Verebély. A város ipari parkjában építi fel üzemét a tűzvédelmi berendezéseket gyártó belga Cesam. A 120 millió koronás beruházásnak köszönhetően 150 embernek adnak munkát. Verebély ipari parkjában jelenleg négy cég működik, 1700 embernek adva munkát. Több cég az ipari parkon kívül építette fel üzemét, ezek 2 ezer embert foglalkoztatnak. (TASR)
2 milliárdot fizet a Telekom
Pozsony. A Slovak Telekom (ST) május végéig 2 milliárd koronás osztalékot fizet a részvényeseinek. A Nemzeti Vagyonalap (FNM) ennek köszönhetően 300 millió, a közlekedési tárca 680 millió, a német Deutsche Telekom 1,02 milliárd koronához jut. (TASR)
Gyorsan nőtt a magyar reálbér
Budapest. A magyar reálkeresetek még most is viszonylag magas szinten vannak 2000-hez képest. 2006 végén a magyar reálkereset 43,8%-kal haladta meg a 2000. évit, míg ugyanezen időszak alatt Csehországban 30,1, Lengyelországban 15,6, Szlovákiában pedig csupán 12,8%-kal nőttek az átlagos reálbérek. (VG)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.