Csúcsvezetők Irakról

Davos. Ma kezdődik és egészen január 28-ig tart a Davosi Világgazdasági Fórum. A tanácskozás középpontjában idén az iraki válsággal és a terrorizmussal kapcsolatos kérdések állnak. A Világgazdasági Fórum kormányoktól független, profitra nem törekvő, nemzetközi magánalapítvány genfi székhellyel.

Davos. Ma kezdődik és egészen január 28-ig tart a Davosi Világgazdasági Fórum. A tanácskozás középpontjában idén az iraki válsággal és a terrorizmussal kapcsolatos kérdések állnak. A Világgazdasági Fórum kormányoktól független, profitra nem törekvő, nemzetközi magánalapítvány genfi székhellyel. Nagy a befolyása, mert vezető gazdasági döntéshozók egyik legtekintélyesebb vitafóruma. Az évenkénti egyhetes téli davosi eszmecserét a világ gazdasági csúcstalálkozójának is nevezik. A Fórum megalapítója és elnöke a német születésű Klaus Schwab genfi professzor, aki azzal a céllal hozta létre, hogy lehetőséget adjon a világ legkiemelkedőbb politikai, gazdasági és pénzügyi személyiségeinek a kötetlen eszmecserére semleges terepen. Az első davosi találkozón, amelyet 1971-ben tartottak, megvizsgálták azokat a lehetőségeket, amelyek a Közös Piac hatról kilenc tagúvá bővüléséből fakadtak. Mivel igény volt a folytatásra, Klaus Schwab megalapította az Európai Vállalatirányítási Fórumot, amely 1987-től Világgazdasági Fórum elnevezéssel a világméretű együttműködés elősegítését vállalta. A tanácskozás témáit a világpolitika és a gazdaság fejleményei határozzák meg. Jelmondata: vállalkozás az átfogó közös érdekért. A Fórum tevékenységi formái: davosi éves találkozó, országfórumok, iparági fórumok, a döntéshozókat összekapcsoló elektronikus hálózat, a Welcome működtetése és a globális kezdeményezések. 1989-ben a Fórumon Grósz Károly személyében első ízben vett részt egy szocialista ország vezetője. E fordulatot megelőzte, hogy Nyikolaj Rizskov szovjet miniszterelnök – műholdas közvetítés révén – már l986-ban szólhatott a Fórumhoz. 2001-ben a fejlett és fejlődő országok közötti szakadékok áthidalása, a globális jövő volt a téma. 2002-ben rendhagyó módon nem Davosban, hanem New Yorkban rendezték meg a Világgazdasági Fórum tanácskozását. A találkozó helyszínének megváltoztatását a szervezők a 2001. szeptember 11-én New Yorkot ért terrortámadás miatt, a várossal való nemzetközi szolidaritás kifejezésének szánták. A tanácskozás témái a gazdasági növekedés esélyei, illetve a terrortámadások utáni kihívásokra adandó válaszok voltak. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?