Budapest. A népszavazás után jelentősen megnőtt Magyarország politikai kockázata a külföldi gazdasági szereplők szemében – írta a Political Capital.
Béna gazdaság, megrogyó kormány
Budapest. A népszavazás után jelentősen megnőtt Magyarország politikai kockázata a külföldi gazdasági szereplők szemében – írta a Political Capital. Az intézet kockázati elemzésében figyelmeztetett, hogy a március 9-i népszavazás után nőtt a politikai rizikó, ami a nemzetközi gazdasági centrumokban negatívan csapódhat le – azaz ronthatja Magyarország kockázati besorolását. Ez többek között azt jelenti, hogy a külföldi befektetők csak magasabb kockázati felárért lesznek hajlandók finanszírozni a magyar adósságot. A Wood & Company úgy véli, nőtt a kockázata annak, hogy az Standard & Poors lépése után más hitelminősítők rontják le Magyarország minősítéseinek kilátását vagy esetleg magát a minősítést is. A kutatóintézet szerint a 2010-es választások közeledtével egyre nagyobb nyomás nehezedik majd a kormányra, hogy költekezésbe kezdjen, amivel letérhet a költségvetési hiány csökkentésének útjáról. A szakértők emlékeztetnek rá, hogy Magyarországon a legmagasabb az EU-tagországok közül a büdzsének a hazai össztermékhez viszonyított hiánya.
Petschnig Mária Zita közgazdász kijelentette: „Új helyzet van a népszavazást követően. Bebizonyosodott, ha valaki úgy gondolja, hogy nem tetsző intézkedéseket hozott a kormány, akkor azt meg lehet támadni. Ezzel megnőtt a kormányozhatatlanság kockázata. Azt látja a befektető, hogy magába roskadt és politikailag be van szorítva a kormány.” (m, nol, s)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2008. 06.12.
GAZDASÁGI HÍRMORZSÁK
2008. 06.12.
Országhatárokon átívelő Pozsony kisugárzása
2008. 06.12.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.