A visegrádiak életkörülményeikről

Prága. A csehek több mint egynegyede elégedett anyagi helyzetével, míg ennél valamivel alacsonyabb az elégedetlenek száma. A lakosság mintegy fele ugyanakkor lényegében nem tartja se jónak, se rossznak anyagi helyzetét – derült ki abból az országos felmérésből, amelynek eredményét tegnap hozták nyilvánosságra Prágában.

Prága. A csehek több mint egynegyede elégedett anyagi helyzetével, míg ennél valamivel alacsonyabb az elégedetlenek száma. A lakosság mintegy fele ugyanakkor lényegében nem tartja se jónak, se rossznak anyagi helyzetét – derült ki abból az országos felmérésből, amelynek eredményét tegnap hozták nyilvánosságra Prágában. A prágai Közvélemény-kutató Központ (CVVM) szeptemberi felmérése szerint a csehországi megkérdezettek 27 százaléka volt elégedett, 24%-a elégedetlen, míg 48% se jónak, se rossznak minősítette anyagi helyzetét. A CVVM szerint a cseh lakosság ezen a téren egyértelműen jobban áll, mint a másik három visegrádi ország, ahol az emberek jóval pesszimistábban ítélik meg anyagi helyzetüket, mint a csehek. Magyarországon a párhuzamosan elkészített felmérések eredménye szerint csak a megkérdezettek 10%-a elégedett anyagi helyzetével, Szlovákiában ez 16, míg Lengyelországban 26%. Ugyanakkor a jövőt illetően a csehek a legnagyobb pesszimisták, mert csak 15 százalékuk várja helyzete javulását. Ez az arány a további három visegrádi országban mindenütt magasabb. Ami Csehország gazdaságának állapotát illeti, azt csak a csehek 9%-a tartja jónak, míg 53% rossznak, s közepesnek pedig 37 százalék.

Az ország gazdaságát a visegrádiak közül leginkább a magyarok ítélik meg kedvezően, állítja a prágai intézet. A másik oldalon a CVVM adatai szerint Magyarországon csak a megkérdezettek 40%-a minősítette rossznak az ország gazdaságának az állapotát, míg Csehországban 53, Lengyelországban 56, s a radikális reformjaiért dicsért Szlovákiában pedig egészen 70%. Kiegészítésképpen lássuk, milyenek a mai átlagfizetések a négy említett közép-európai országban. Táblázatunkból kiderül, Szlovákia több 1000 koronával marad el a visegrádi partnerek mögött.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?