A repedt szélvédőt nem fedezi a kötelező biztosítás

<p>A szélvédőn keletkezett kisebb repedéseket a lehető leggyorsabban javíttassák meg, csak így kerülhetik el, hogy később a keletkezett kárért önrészt fizessenek.</p>

Ha nincs balesetbiztosításuk és a repedés okozója is ismeretlen, akkor a saját zsebükből fogják kifizetni a javítást.

A biztosítók szerint a kárjelentések túlnyomó többségét a megrepedt szélvédők képezik. Elsősorban a biztosítástól függ az, mennyit fognak fizetni a javításért.

Természetesen az sem mindegy, hogy ismerik-e a tettest vagy sem. A szélvédőkön keletkezett repedések vagy törések azon károk közé tartoznak, amelyeket a sofőrnek saját zsebéből kell állnia, holott nem ő a felelős érte.

Ha a kliensnek csak kötelező gépjármű-biztosítása van és a tettes sem ismert, akkor a szélvédőn keletkezett kárt nem térítik. Azt pedig nehéz, pontosabban lehetetlen megállapítani, melyik autó kerekétől pattant fel a kődarab.

Speciális biztosítást is kínálnak

Tekintettel a gyakori esetekre a biztosítók egy speciális, szélvédő-biztosítást is kínálnak klienseiknek. Ennek köszönhetően előnyösebb helyzetbe kerül a gépkocsi tulajdonosa, s az ügyintézés is egyszerűbbé válik, anélkül, hogy önrészt kellene fizetni, vagy hogy elveszítené a balesetmentes évekért járó bonusz egy részét.

A szélvédő balesetbiztosítása azoknak a sofőröknek lehet előnytelen, akik öregebb gépkocsit használnak, aránylag kevés kilométert vezetnek le, akik főként városban autóznak, s télen egyáltalán nem vezetnek. Az apró kavicsok okozta repedések elsősorban az autópályákon, rendszerint a gyorsabban haladó gépkocsikat veszélyeztetik.

Olcsó vagy drága szerviz

Egyes biztosítóknak teljesen mindegy, hol javíttatják meg a szélvédőt, mások viszont csak a márkaszervizekben elvégzett javítást fogadják el. Akadnak olyan biztosítótársaságok is, amelyeknél csak a kárfelmérés miatt kell elmenni márkaszervizbe, de a cserét „maszek” szervizben is elvégezhetik.

A kisebb lyukak betömésének vagy a kisebb repedések megjavításának költségeit állják a biztosítók. Az ilyen repedést viszont a lehető legrövidebb időn belül meg kell javítani, mert ha az üveg tovább repedezik, akkor nem biztos, hogy fizet a biztosító.

A megelőzés is fontos szempont

Az egyeurós érménél kisebb lyukakat még meg lehet javítani, nem kell kicserélni a szélvédőt. Ajánlatos a sérült felületet átlátszó ragasztószalaggal lefedni, és a kocsit lehető leggyorsabban el kell vinni felújításra. Ha már látni a kavics helyétől kifelé haladó repedéseket, akkor nincs menekvés, szélvédő-cserére lesz szükség.

A ragasztószalag azért is fontos, mert védi a repedést a kosztól. A javítás minőségét ugyanis nagyban befolyásolja a sérülés kora, és minél több szennyeződés kerül az üregbe, annál nehezebb feltölteni.

Javításnál apró lyukat fúrnaak a repedésbe, majd gyantát fújnak bele. Ez kitölti, s az esetek többségében teljesen eltünteti a repedést. A gyanta UV-lámpa vagy napfény hatására keményedik meg. (dem, ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?