Elbukta a visszavágót a HC DAC, az izlandiak jutottak tovább az EK-ban

hcdacos

Nem jutott tovább a HC DAC női kézilabdacsapata az Európa-kupában, miután vasárnap nem tudta megőrizni a szombaton kiharcolt háromgólos előnyét a Valur Reykjavík ellen.

A sárga-kékek történelmük során másodszor indultak el a nemzetközi kupában, ezúttal az EK 2. fordulójában kapcsolódtak be a küzdelmekbe: az izlandi Valur elleni mindkét meccsre Dunaszerdahelyen került sor a hétvégén.

A HC DAC szombaton háromgólos előnyt (29:26) harcolt ki, de a vasárnapi visszavágót az izlandi ellenfél 31:24-re megnyerte és továbbjutott.

Pedig jól indult a mérkőzés a hazaiak számára, már 3:0 volt a sárga-kékek előnye és úgy tűnt, nem lesz gond. Ezután viszont elkezdtek sok hibával játszani, a vendégek fordítani tudtak, és bár a félidő 13:13-al zárult, a második félidőben az északiak jobban játszottak.

A dunaszerdahelyiek utoljára 18:20-as hátránynál álltak továbbjutásra, majd az izlandiak 25:22-es vezetésnél három gólt szereztek és eldöntötték a továbbjutás sorsát, sőt, a végén hétre nőtt a különbség - 31:24.