A zöldségek fiatalítanak
A sejtvédő, öregedést gátló antioxidánsok csoportjába tartoznak a karotinoidok, melyek a színes zöldségekben fordulnak elő nagy mennyiségben.
TUDTA?
A sejtvédő, öregedést gátló antioxidánsok csoportjába tartoznak a karotinoidok, melyek a színes zöldségekben fordulnak elő nagy mennyiségben.
Zöldség Színe Melyik karotinoid van benne?
Cékla lilásvörös betacianin
Paradicsom piros likopin
Sárgarépa narancssárga béta-karotinNe táplálkozzunk egészségtelenül
1. Az üres kalóriák csak a zsírpárnáinkat gyarapítják.
2. Emésztési problémákat okozhat.
3. Fáradtabbá tesz.
4. Az egyoldalú étkezés a haj, a bőr és a körmök állapotán is nyomot hagy.
5. Az elhízás magas koleszterinszint kialakulásához, szív- és érrendszeri problémákhoz vezethet.
A vadgesztenye segít visszér esetén
A népnyelv általában csak gesztenyének vagy lógesztenyének nevezi. Mindenesetre olyan névvel illeti, ami egyáltalán nem méltó a vadgesztenyéhez. A múltban azonban az ember nem volt tudatában a termés természetgyógyászati jelentőségének. Túlnyomórészt csak állatok etetésére használták, ami a neve eredetét is megmagyarázza. Hamar kiderült azonban, hogy a vadgesztenye a légzési betegségekben szenvedő lovaknál egy idő után a tünetek enyhülését okozta. Attól kezdve már csak egy kicsiny lépésre volt szükség az emberek gyógyítása felé. A vadgesztenye magja saponin és aescin hatóanyagokat tartalmaz. Ezek hatására a kapillárisainkat körülvevő szövetek kevesebb folyadékot vesznek fel. ĺgy mossa ki az ödémákat, vagyis az egészségtelen vízfelhalmozódásokat a szövetekből. Az ereink falára pedig egyfajta gittként hatnak, vagyis besűrűsödve megelőzik a károsodásukat. Hatóanyagai által növekszik a vénás rendszer feszítőereje – tehát tulajdonképpen úgy viselkedik, mint egy természetes gumiharisnya.
Csak így gyógyítja a megfázást
Nem csak ízletes, hanem gyógyít is. Akár a kisebb, akár a nagyobb pácienseknél – a forró tej mézzel a megfázásos betegségeknél éppúgy, mint az alvászavaroknál egyaránt az első helyen áll a háziszerek sikerlistáján. Mindenek előtt az édes méz hatóanyagai azok, melyek a háziszert mindentudóvá teszik. Egyrészt a méhek terméke gazdag olyan ásványi anyagokban, mint a kálium, a nátrium, a kalcium és a magnézium, másrészt egy egész sor aminosavat (létfontosságú fehérje építőköveket) tartalmaz. Legendás a méz antibakteriális hatása is. Ezek a hatóanyagok teszik a mézet azzá, ami. Kenyérre kenhető csemegévé éppúgy, mint természetes csodaszerré megannyi apró-cseprő baj ellen. A mandulagyulladástól kezdve a sebkezelésen át egészen az immunrendszer erősítéséig, a méz mindenben segít. A torokfájással és köhögéssel együtt járó megfázásoknál a mézes tej megszünteti ugyan a kaparó ingert a torokban, ám ugyanakkor nyálkaképző hatása is van. Éppen ezért csak mértékkel szabad inni. Nem egészen az, amit az ínyencek elképzelnek, de még hatásosabb a mézes tej vöröshagymával. Ehhez vagdaljanak apróra egy kisebb fej vöröshagymát és öt perc alatt enyhén forralják fel egy pohár tejjel együtt. Utána hagyják lehűlni iható hőmérsékletre, majd szűrjék le a vöröshagyma darabkákat és adjanak hozzá egy teáskanál mézet. A tejet vízzel is nyugodtan helyettesíthetik. A citromlé mézzel ugyancsak nagyon hatásos. Az elkészített gyógyító italokat mindig apró kortyokban igyák meg. Minden esetben fontos az is, hogy a mézet csak kihűlés után adják az italhoz, különben roncsolódnak a hatóanyagai.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.