Vannak daganatos betegek, akik rettegnek a kemoterápiától. Nem is maga a kezelés kelt bennük félelmet, hanem a kellemetlen mellékhatások; a hányás, hasmenés, gyengeség, állandó rossz közérzet.
Támasz a bajban: a megbízható Flavin
Erzsébet tavaly tudta meg, hogy rosszindulatú daganata van, és már túlesett a műtéten, azt állítja, hogy van: „A Flavin 7®-ről a bátyámtól hallottam először, ő ajánlotta. Mivel hivatását tekintve orvos, tudtam, hogy rosszat nem tanácsolhat. Először azt hittem, ez is gyógyszer, de elmagyarázta, hogy ezt a hétféle gyümölcsből készült kivonatot táplálékkiegészítőként forgalmazzák, és csupa természetes anyagot tartalmaz, nincs benne tartósítószer, sem egyéb mesterséges adalékanyag. Nagyon kért, próbáljam ki. A családom is győzködött, hogy még ha nem is segítene, ártani biztosan nem árthat, fogadjam meg a bátyám tanácsát. Tavaly november végén kezdtem használni a Flavin 7®-et, és elmondhatom, hogy nagyon segített. Jól vészeltem át a kemoterápiás kezeléseket, nem jelentkeztek a mellékhatások, amelyektől annyira féltem. Tornáztam, sétálgattam, a kedélyállapotom is jobb volt. És ami nagyon fontos, végig jó volt a vérképem. Márciusban voltam utoljára kemoterápián, utána fokozatosan áttértem a kapszulás formára, picit csökkentve is az adagot, mert nyáron sok gyümölcsöt, zöldséget fogyasztottam. Ma már csak két kapszulát szedek naponta. Sokaknak ajánlottam a szert, olyan sorstársaknak, akik szintén daganatos megbetegedésben szenvednek, mert sajnos, nagyon sokan vagyunk. Ezt csak akkor tudatosítottam igazán, amikor szembesültem a bajjal, és sok időt töltöttem orvosi rendelőkben, kórházi folyosókon. Legalább öt olyan embert ismerek, aki először tőlem hallott a Flavin 7®-ről, és ma is folyamatosan szedi. Mindegyikük dicséri, mert náluk is ugyanúgy hatott, mint nálam: a kemoterápia alatt jól érezték magukat, elmaradtak a szokványos panaszok.”
Az 52 éves Veronikát emlőrákkal műtötték, a kemoterápiás kezelés során ő is kipróbálta a Flavin 7®-et: „Nagy fájdalmaim voltak, de ahogyan elkezdtem szedni, elmúltak. Nagyon segített, még a kedélyállapotom is javult, mert rettenetesen le voltam törve. Tudom, hogy még nincs vége a harcnak, hisz a rák az egyik legalattomosabb betegség, száz formában képes visszatérni, de a Flavint mindenkinek őszintén ajánlhatom. Volt munkatársnőmnek annyira rossz volt a vérképe, hogy nem kaphatott kemoterápiás kezelést. Neki is azt tanácsoltam, szedje a Flavint. Fokozatosan javult a vérképe, most már túl van a kemoterápiás kezelésen, és – lekopogom – egészen jól van.”
De hát mi is ez a csodaszer, amely ilyen jó hatással van a rettegett kórban szenvedőkre, épp a kezelés egyik legnehezebb időszakában? Akárcsak a C-vitamint, a flavonoidokat is a tüneményesen sokoldalú Nobel-díjas tudós, Szent-Györgyi Albert fedezte fel, de a C vitamin háttérbe szorította ezt a felfedezését. Ezekkel a zömével a gyümölcsök héjában, magvában, a szőlő kocsányában található vegyületekkel csak a hetvenes években kezdtek ismét intenzívebben foglalkozni a kutatók, hogy meglepetéssel fedezzék fel antioxidáns, antikarcinogén és gyulladáscsökkentő hatásukat. Ma már több mint ötezerféle ilyen vegyületcsoport ismert. És a kutatások azt mutatják, hogy messzemenően nemcsak a rákos betegek kemoterápiáját könnyítik meg, hanem ennél sokkal fontosabb feladat ellátására képesek: már régebben felismert rákmegelőző hatásuk mellett a daganatos betegségek kiegészítő kezelésében is jelentős szerepet játszhatnak.
„A magyarországi klinikai vizsgálatok eredményei egyre inkább azt támasztják alá, hogy a Flavin 7®-et fontos hely illeti meg a daganatos betegek kiegészítő terápiájában. A Flavint fogyasztók esetében csökkent a kezelések káros hatása, javultak hematológiai paramétereik, jobb lett a közérzetük, és a súlyos betegek is hoszszabb ideig éltek” – mondja Ján Mojžiš, a kassai Šafárik Egyetem Orvosi Kara Farmakológiai Intézetének professzora, megszállott flavonoidkutató, aki azt sem hallgatja el, hogy az onkológusok többsége még elutasítja az antioxidánsok, beleértve a flavonoidok adagolását kezelés alatt álló rákbetegeknek. Véleménye szerint ez inkább az információhiány következménye, mintsem valamilyen racionális okoké. Mojžiš professzor e tekintetben optimista. Laboratóriumi vizsgálataik eredményei valóban reményt keltőek, sikerült bebizonyítaniuk, hogy a Flavin 7® képes kiváltani az apoptózist, azaz a programozott sejtelhalást. Persze, a laboratóriumitól a klinikai vizsgálatokig nem vezet rövid út, de legyen bármennyire is rögös, elejétől a végéig be kell járni, mert a rákos megbetegedések okozta elhalálozások aránya ijesztő mértékben növekszik. Nem csak nálunk, világszerte. ĺgy nem marad más hátra, mint új utakat keresni, olyan területeken is, amelyek a rákkutatás szempontjából sokáig számításba sem jöttek.
Mojžiš professzor azok közé tartozik, akik a kevésbé kitaposott utakon igyekeznek a cél felé. Az egyik ilyen új irányzat az angiogenézis befolyásolása. „Az elképzelés – magyarázza – egyszerű: ha megakadályozzuk, hogy a daganatokhoz tápláló erek képződjenek, a daganat nem tud tovább fejlődni, így áttételek sem képződnek. Bebizonyosodott, hogy a flavonoidok hatni tudnak az erek képződésére. Az intézetünkben végzett kutatások első eredményei arra utalnak, hogy a Flavin 7® fontos szerepet játszhat ebben a vonatkozásban is.” (P)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.