Járta a világot, a sok kaland majdnem az életébe került. Dorota Nvotová, az ismert énekes-zeneszerző, aki Nepálban utazási irodát nyitott és árva gyerekekről gondoskodott, leírta útját. Nem vidám történet az, amit a színésznő – Anna Šišková és Jaro Filip 40 éves lánya – elmesél.
Sztárok életmódja – Nagyon megviselte a fia betegsége
Magánéleti traumákról, betegségekről, depresszióról, öngyilkossági kísérletről ír. Utóbbi akkor történt, hogy meghalt az apja, Jaro Filip, akit 16 évesen ismert meg. Gyerekkora óta kínozta az asztma, krónikus húgyhólyaggyulladás, műteni kellett az ízületeit, az állkapcsát, anorexiája miatt a pszichiátrián kötött ki. Amikor évente öt hónapot Nepálban töltött, akkor került életveszélybe. Egyik nap egy picit jobban érezte magát, utána két napig pocsékul, fönn a hegyen pedig egekbe szökött a láza. Tífuszt diagnosztizált magának, s antibiotikumot kezdett szedni, de az nem tífuszos, más gyógyszer kell, s ez komoly komplikációkat okozott. Lóháton hozták le a hegyről, s kiderült, hogy neki volt igaza, jó gyógyszert szedett. Újra szedte a tífusz elleni antibiotikumot, de mivel előtte abbahagyta a szedését, már nem hatott, az állapota egyre rosszabb lett, s telefonon már a szeretteitől is elbúcsúzott.
Szerencséjére egy másik kórházba került, s ott megmentették az életét. Nepálba visszatérve a hegyekben tüdőembóliát kapott. Helikopterrel szállították kórházba, legyengülve, levegő után kapkodva, de ebből is kilábalt. 30 évesen megszületett fia, Filip, aki most 9 éves. Csakhogy a fiúcska az idén Lyme-kóros lett. Panaszkodott, hogy fáj a feje, s az anyja azt hitte, hogy meghűlt a strandon. Aztán arra lett figyelmes, hogy lebénult az arcizma, s rohannia kellett vele kórházba. Az agyvízből végzett teszt kimutatta, hogy borreliózisról van szó. Az anya sehol nem talált kullancscsípés okozta vörös pírt, de az orvosok elmagyarázták, hogy nemcsak a kullancsok okozhatnak borreliózist, hanem a petéik is, amelyeket az ember észre sem vesz. Szerencsére Filip gyors orvosi ellátásban részesült, s aránylag rövid időn belül hatásos volt a kezelés. Miután a fiú elhagyta a kórházat, még gyógyszereket kellett szednie és rehabilitációra kellett járnia a béna arcizmok miatt, de szerencsére nagyon jól reagált a kezelésre.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.