Amikor Julia Robertset egy interjú során megkérdezték, mitől olyan gyönyörű a haja, azt felelte, semmi különös, többnyire a szálloda samponját használja. Erre az újságírónő annyit mondott: „Árulja el, melyik az a szálloda!”
Az első benyomás
Női vonzerőnk igen jelentős százalékát hajunk jelenti.
Naponta hódítson a hajával!
Az első benyomás
Női vonzerőnk igen jelentős százalékát hajunk jelenti. Amikor egy új ismerősről első benyomást alkotunk, az illető hajának tulajdonságai nagymértékben befolyásolják a róla kialakuló képünket, különösen akkor, ha valakinek szép haja van. A dús, ápolt, csillogó haj fiatalságot, derűt és erőt sugároz; nem véletlen, hogy többségünk akkor érzi leginkább magabiztosnak magát, amikor frissen mosott a haja. Az angolban „bad hair day”-nek (nyersfordításban „rossz hajú nap”-nak) nevezik azokat a napokat, amikor valaki bal lábbal kelt fel.
Haj és lelkiállapot
Hajunk és lelkiállapotunk, valamint saját nőiességünkről alkotott belső képünk szoros kapcsolatban áll egymással. Nálunk, nőknél nemritkán magánéleti változást – szakítást, új kapcsolatot, esetleg a régin belüli változásokat – jelez, ha bejelentkezünk a fodrászhoz, s az sem véletlen, hogy azok a nők, akik már megtalálták életük párját, azaz nem óhajtanak többé részt venni a hímekért folytatott versenyben, gyakran mindezt azzal jelzik, hogy rövidre vágatják bohó leányéveik dús, hosszú fürtjeit. A férfiaknak állítólag két komoly félelmet kell legyőzniük nősülés előtt: attól tartanak leginkább, hogy feleségük az esküvő után elhízik, illetve, hogy levágatja a haját. A hosszú haj évezredek óta a nőiesség szimbóluma. Az ország felét annak idején valósággal sokkolta, amikor az örök nőiességet sugárzó Koncz Zsuzsa megszabadult védjegyének tekintett hosszú hajától, s a férfiak akkor is dermedten álltak, amikor a gyönyörű vívónő, Stefanek Gertrúd férjhez ment, és levágatta a haját. A férfiak és nők haja között nincs észlelhető anatómiai különbség, frizuránk azonban nem egyforma, amióta Pál apostol a korinthosziakhoz írott levelében kijelentette, hogy a férfiaknak rövid hajat kell viselniük Isten dicsőségére, a nőknek viszont hosszút a férfi dicsőségére. Manapság, egy olyan korban, amelyet nagyrészt a nemek közötti egyenlőség jellemez, még mindig ez az általános gyakorlat. Az ókorban a hosszú, fényes haj egészséges, jól táplált testre utalt, viselője egészségügyi előéletéről és az utódnemzésre való alkalmasságáról árulkodott. A hosszú hajról azt tartották, a nőnek érzéki bájt kölcsönöz, a rövid hajú nőket viszont úgy ítélték meg, komolyabban állnak az élet dolgaihoz. Ha tehát a férfiakat akarjuk vonzani, viseljünk hosszú hajat, ha azonban az életünkben épp a karrierünk építése a legfontosabb, érdemes rövid vagy feltűzött frizurát hordani.
Haj és hangulat
Bár alig akad olyan nő, aki a saját haját ideálisnak tartaná, azért a jól megválasztott fazonnal, megfelelő hajápoló szerekkel és eszközökkel közelíthetünk a nekünk is tetsző megoldáshoz.
Fontos szempont a nők számára, hogy a hajukkal a lehető legkevesebb vesződség legyen, de legalább ennyire fontos az is, hogy frizurájuk természetesnek hasson. E tekintetben férfiak és nők egy véleményen vannak, ami a női hajat illeti.
A „szép női haj” a férfiak számára ma is a hosszú, hullámos vagy egyenes, dús hajjal azonos, a rövid, erősen beállított frizurák ellentétesek a férfiak vágyaival. Az általános nőkép változásával együtt a nők gondolkodásában azonban a hagyomány háttérbe szorult, s előnyben részesítik a modernebb, viselhető, kevésbé az erotikára koncentráló viseletet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.