Mozogjon a babával!

Pocakosan jógázott, úszott, kismama-tornára járt, amíg lehetett?

Pocakosan jógázott, úszott, kismama-tornára járt, amíg lehetett? Bár a baba születése után nehezebb időt szakítani a testmozgásra, ha a egészségért és a pici fejlődéséért tenni is akar valamit, itt a lehetőség!

Ha nehéz lemondania a szülés előtti életben rendszeressé vált fitness órákról, de még nem szívesen hagyja egyedül több órára a csöppséget, érdemes baba-mama tornára járni. A cél persze nem az azonnali fogyás, és a gyakorlatok a szülés után még érzékeny területeket sem terhelik, ám a mozgás hozzájárul a testi-lelki regenerációhoz, az új közösség pedig segíthet az első otthon töltött hónapok nehézségeinek leküzdésében is. Az óra – akár az összes többi babás foglalkozás – bemelegítő babamasszázzsal kezdődik. Az itt tanult speciális gyakorlatokat érdemes otthon is elvégezni, hiszen a hengergető, dögönyöző mozdulatok nagyban hozzájárulnak a baba egyensúlyérzékének, mozgáskészségének fejlődéséhez. Az anyukák számára ezután kezdődhetnek az izzasztó gyakorlatok, amelyekbe alkalomadtán „súlyzóként” a piciket is bevonják.

A babával együtt végezhető mozgásformák egy másik, több mint 15 éve ismert fajtája, a babaúszás. Az öt-hat hónaposnál fiatalabb, a magzatvízre még „emlékező” csecsemők számára a víz természetes közeg: ha az arcukra vagy a külső légutaikba víz kerül, a búvárreflexnek köszönhetően azonnal bezárják a hangrésüket, és szájukon, orrukon levegőt fújnak ki. A foglalkozások hatására javul a csecsemők keringése, fejlődnek az izmaik, nő a tödőkapacitásuk. Kutatások bizonyítják azt is, hogy a babák nyugodtabban, mélyebben alszanak, nem lesznek tartásproblémáik, fejlődik a központi idegrendszerük és az ellenálló képességük is.

Szakértők szerint a három hónapos babát már nyugodtan vízbe vihetjük, fontos azonban, hogy egészséges legyen, ezért a kötelező oltások után mindig érdemes néhány napot várni a foglalkozásokkal. Babaúszást egyébként szinte minden nagyobb uszodában tartanak, a szükséges felszerelés a szokásoson kívül csupán néhány úszópelenka.

A testi-lelki harmónia érdekében már a várandósok is gyakorolhatják a kismamajógát, melynek folytatása a babás jóga. A Dr. Freedman orvos-antropológus által a távol-keleti technikák és az Amazonas menti népek tudásának ötvözésével kifejlesztett módszer segítségével nemcsak javul az anya kondíciója és fejlődik a baba mozgásérzéke, de mindketten nyugodtabbá, kiegyensúlyozottabbá válhatnak. A két korcsoport számára tartott foglalkozásokon kezdetben még csak passzívan, kézben jógáznak a kicsik, a nyolc hónaposnál nagyobbak azonban már maguk is utánozzák az anyjuk által végzett mozgásokat.

A közös mozgás nemcsak anya és gyermeke egészségéhez járul hozzá, de fontos lehet kettejük kapcsolatának kialakításában is. Ha pedig egy-egy alkalomra a párját is elcsalogatjuk, a foglalkozások akár életre szóló családi élménnyé válhatnak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?