Hajhullás és fülzúgás
„2006. április 8-án a doktor úr – Júlia jeligére – tanácsolta a hajhullás elleni szert, a csalánkivonatot, a mirhát, a rozmaringot és a hamamelisz kivonatot, valamint a kukoricaolajat.
MIT TANÁCSOL AZ ORVOS?
„2006. április 8-án a doktor úr – Júlia jeligére – tanácsolta a hajhullás elleni szert, a csalánkivonatot, a mirhát, a rozmaringot és a hamamelisz kivonatot, valamint a kukoricaolajat. Hol lehet ezeket kapni, és hol érhető el a doktor úr? Egy másik betegségre, a fülzúgásra is ajánlott készítményeket. Nekem is zúg a jobb fülem, mint a tisztelt olvasóé, én is kérném a segítségét.”
Tisztelt olvasónk, köszönöm a levelét, és címemet a szerkesztőségben megtudhatja. A hajhullás gyógyítása bizony bonyolult folyamat, mert ezt belsőleg is, és külsőleg is kell gyógyítani. Mivel legalább húszféle oka lehet a hajhullásnak (pl. az idegállapot, a rossz emésztés, közrejátszhat a hormonzavar is), szükséges lenne a személyes konzultáció. A fülzúgással is épp ilyen a helyzet: több oka is lehet, és itt feltétlenül szükséges volna a szakorvosi kivizsgálás az orr-gégésznél, mert ez az ő hatásköre. A természetgyógyásznak a többi közt az a feladata, hogy segítsen a szenvedő embereken. Mivel a fülzúgásnak is többféle oka lehet, ezért lenne szükséges kiszűrni, hogy középfülgyulladás, az Eustach-kürt elhurutosodása, vagy sok a lerakódás az okozója, stb. Sokat segíthetnek a gyógynövények, a gyógynövényes orr- és fülcseppek, az aromatikus gyógynövények vagy illatok inhalálása, ám ezt is személyesen kellene megbeszélni. Dr. Nagy Géza természetgyógyász
Teherbe eshetek még?
Jelige: Egy tanácstalan aszszony. „Számomra kényes kérdéssel fordulok Önhöz. 55 éves, kétgyermekes asszony vagyok, a férjem 57 éves. Házasságunk kiegyensúlyozottnak mondható, amire a problémám vet az utóbbi időben árnyékot. A szexuális életünkről van szó. A menstruációm 2005 júliusában volt meg utoljára. Úgy maradt el, hogy azóta még egy pötty sem mutatkozott. A gondom az, hogy együttlétkor a férjem már nem akar vigyázni. Azt mondja, hogy szerinte már úgysem eshetek teherbe, hiszen már rég nem menstruálok. Rendesen járok nőgyógyászati ellenőrzésre, de azért a doktor úrtól szemtől szemben ezt kellemetlen megkérdezni. Ezért szeretném, ha a mellékletben válaszolna nekem, kell-e még védekeznünk vagy «mehetünk telibe», ahogyan a férjem mondja.”
Ha 2005-ben volt meg utoljára a menstruációja, akkor az ún. posztmenopauza időszakában van. Ilyenkor a petefészek nem termel hormont, és havonta nem is érik pete. Ezt bizonyítja, hogy nincs menstruációja. Tehát ha nem érik meg a pete, nem eshet teherbe, vagyis nyugodtan élvezheti a testi örömöket fogamzásgátlás nélkül. Radmila Sládičeková nőgyógyász
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.