Nem a gyógyszer ára a döntő
Szlovákia lakossága a fájdalomcsillapítók vásárlásakor nem az ár alapján dönt – ez derül ki a GFK Slovakia társaság felmérésből, amelyet 1 000 ember megkérdezésével tavasszal végzett.
GYÓGYTURMIX
Szlovákia lakossága a fájdalomcsillapítók vásárlásakor nem az ár alapján dönt – ez derül ki a GFK Slovakia társaság felmérésből, amelyet 1 000 ember megkérdezésével tavasszal végzett. A megkérdezettek 63 százaléka már a gyógyszertárba való belépés előtt tudja, melyik fájdalomcsillapítót kéri majd. Eközben saját tapasztalatra, az orvos, majd az ismerősök ajánlására, s csak negyedikként az árra hagyatkozik. A gyógyszertárakban elhelyezett szórólapok csak a vásárlók két százalékát győzik meg. (SITA)
Hagyma: egy gumó – mindenre
A hagyma, mely egyeseket gyakran könnyekre fakaszt, eredetileg valószínűleg Közép-Ázsiából származik, ahonnan Egyiptomon és a római birodalmon keresztül érkezett aztán hozzánk, Közép-Európába. Szerencsére, mondhatnánk. Mert a vöröshagyma nem csak egyes ételeknek kölcsönöz pompás ízt, a növény igazi győzelem az egészség számára is. Abból indulunk ki, hogy hatóanyagai – a fokhagymáéhoz hasonlóan– az életkor meghatározta érbetegségeknek és a daganatos megbetegedések ellen hatnak. A vöröshagyma leve baktériumölő és (külsőleg) például enyhítheti a rovarcsípések okozta fájdalmakat, illetve gyorsíthatja a vérömlenyek felszívódását. A vöröshagymalé vagy -szirup jól bevált háziszer köhögés és bronchitis esetén, a friss vöröshagyma pedig a fejfájáson segít, és mindezt mellékhatások nélkül.
Gyógyítható a vérszegénység
A vérzékenységnél a sérülések után – legyenek azok bármilyen kicsinyek is –, a gyors vérzéscsillapítás létfontosságú. Az ún. hemofíliának különböző formái léteznek. Az A és B hemofília sajnos, még nem gyógyítható. Más a helyzet a szerzett hemofíliával. Ez fertőzések után vagy rákos megbetegedések komplikációjaként lép fel. Rendkívül veszélyes és legrosszabb esetben akár halált is okozhat. Most azonban úgy tűnik, hogy gyógyíthatóvá vált. A terápia neve Bonn-Malmö Protokoll. Ennek során vérmosással (aferézis-sel) kimossák az alvadásgátló testeket a vérből. Mivel eközben az antitestek is elvesznek, melyek a szervezetet a fertőzésektől megvédik, kívülről immunglobulint (antitestet) kell biztosítani. További gyógyszerekkel azt is megakadályozzák, hogy a test újra gátlótesteket képezzen. Érdekes módon a betegség gyakran spontán magától is meggyógyul.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.