GYÓGYTURMIX

A mobiltelefon halálos veszély lehet
A mobiltelefont használók jól teszik, ha zivatar idején távbeszélőjüket nem használják a szabadban. Ha ugyanis a készüléket villámcsapás éri, a tulajdonos halálos áramütést kaphat – figyelmeztettek brit orvosok.

A mobiltelefon halálos veszély lehet

A mobiltelefont használók jól teszik, ha zivatar idején távbeszélőjüket nem használják a szabadban. Ha ugyanis a készüléket villámcsapás éri, a tulajdonos halálos áramütést kaphat – figyelmeztettek brit orvosok. Ehhez az okot egy 15 éves lány esete szolgáltatta, akit egy londoni közparkban villámcsapás ért mobiltelefonálás közben. Sajnos tartós testi károsodást szenvedett, és kerekes székben tölti napjait. Általában a villámcsapás nem halálos. Ugyanis az emberi bőr erős elektromos ellenállása megakadályozza, hogy az elektromos áram mélyen a testbe hatoljon. Helyette a villám leföldelődik. Ha azonban az illető jó vezető tulajdonságú tárgyat tart a kezében, a villám nem tud leföldelődni. A következmény: súlyos belső sérülések, égések. Eddig világszerte három, mobiltelefonnal kapcsolatos, halálos kimenetelű villámcsapásról tudunk.

A rendszeres meditáció erősíti a szívet

Los Angeles-i orvosok megállapították, hogy a meditáció javítja a szívkoszorúér-betegségben szenvedők állapotát. 16 héten keresztül 100 beteg „orvosi rendelvényre” meditált. Mérték vérnyomásukat, vérzsírértékeiket, inzulinérzékenységüket és szívfrekvenciájukat. A meditáció hatására csökkentek a vérzsírok, valamint a vércukorértékek, a szívfrekvencia stabil maradt, és a sejtek érzékenyebben reagáltak az inzulinra. Az orvosok ezek alapján ajánlják az egészséges táplálkozást és a meditációt.

A stressz növeli a koleszterinszintet

A túl sok idegfeszültség hatására gyorsul szívverésünk, gyengül az immunrendszerünk – ezt korábban is tudtuk. Az University College London kutatói azonban azt is megállapították, hogy stressz hatására a vér koleszterinszintje is megemelkedhet. Ezzel párhuzamosan nő a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának veszélye. A kutatók három éven keresztül 199 önkéntesen végeztek méréseket és stresszteszteket. A kutatók feltételezik, hogy a stressz hatására szervezetünk több energiát igyekszik előállítani, ill. tárolni glükóz és zsírok formájában. Annak érdekében, hogy ezek az anyagok a test minden pontjára eljussanak, szükséges, hogy májunk több LDL-t (káros koleszterin) termeljen. Azt is feltételezik, hogy a stressz megakadályozza a testet abban, hogy a felesleges koleszterinmennyiséget lebontsa.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?