A fény- és színterápiás eljárások ma reneszánszukat élik. E módszerek legtöbbje a bőrön keresztül fejti ki hatását, létezik azonban egy új eljárás, amely a szemeken keresztül hat a páciens szervezetésre.
A módszer eredete a ’20-as években élt amerikai orvos, dr. Harry Riley Spitlerig vezethető vissza.
Fényterápia és tanulás
A módszer eredete a ’20-as években élt amerikai orvos, dr. Harry Riley Spitlerig vezethető vissza. Ő elsősorban szemészeti betegségeket kezelt vele nagy sikerrel, de megállapította, hogy a kezelések „mellékhatásaként” sok más panasz is enyhült. Spitler a színek és a fényimpulzus frekvenciájával kapcsolatos kutatásokat végzett, és megállapította, hogy a különféle hullámhosszú fények az agyon keresztül az egész szervezetet képesek stimulálni.
Spitler eljárását a belga terapeuta, Leona Vermeire továbbfejlesztette, és német nyelvterületen elterjesztette. Neki köszönhetjük, hogy kb. két éve hozzáférhető a Photon Wave Light Modulator nevű készülék. A műszerrel pszichoszomatikus, pszichés betegségek, tanulási problémák és hiperaktivitás is kezelhető, de jól reagálnak rá az allergiás állapotok, valamint a különféle bőrgyógyászati betegségek. (term)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.