Hajnali fél háromkor a 0850 11 13 13-as telefonszámot egy asszony tárcsázza: – Bocsánatot kérek, hogy ilyen későn telefonálok, de aggódom a 17 éves fiamért. Barátjának születésnapi buliján volt, és úgy néz ki, hogy többet ivott a kelleténél.
Alkoholmérgezés buli után
Eszméletlen állapot, nem reagál még a fájdalomra sem, sípoló légzés. Bármi is váltotta ki, súlyos, életveszélyes állapotban van a fiú, összegzi az eseményeket az orvos. A nyelve hátracsúszhat, vagy hányás közben a gyomor tartalma a légutakba és a tüdőbe kerülhet. Ettől pedig megfulladhat. Ha valóban alkoholmérgezés, akkor más károsodás is felléphet. Egyértelműen kórházba kell szállítani. Az orvos döntött:
1. A fiút fektessék oldalra, hogy a feje enyhén előre hajoljon. Ez az ún. stabilizált helyzet, amelyet az elsősegélynyújtásban a fulladás megelőzésére használnak.
2. Az egyik szülő állandóan legyen mellette, és tartsa ebben a pózban.
3. A másik szülő azonnal hívja a 112-es telefonszámot, és mondja el a diszpécsernek, beszélt a gyorssegély ügyeletesével, aki szerint a fiú önkívületi állapotban van, s nem egyszerűen berúgott, hanem alkoholmérgezést kapott, s szerinte fennáll a fulladás veszélye.
Úgy fejezték be a beszélgetést, hogy ha rosszabbodik a fiú állapota, az asszony ismét jelentkezik. Az orvos 10 perc múlva visszahívta az anyát, de már a telefonban hallotta, hogy megérkezett a mentő.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.