A terhesek reggeli rosszulléte azt is jelezheti a kismama számára, hogy ilyenkor kisebb a vetélés esélye – írta a The New York Times egészségügyi mellékletének egy cikke, hozzátéve, hogy ezt a feltételezést egyelőre teljes egyértelműséggel még nem sikerült bebizonyítani.
A terhesek reggeli rosszulléte és a vetélés
A terhesek reggeli rosszulléte azt is jelezheti a kismama számára, hogy ilyenkor kisebb a vetélés esélye – írta a The New York Times egészségügyi mellékletének egy cikke, hozzátéve, hogy ezt a feltételezést egyelőre teljes egyértelműséggel még nem sikerült bebizonyítani. A nőgyógyászat és terhes patológia egyik nemzetközi folyóiratában (International Journal of Obstetrics and Gynecology) nemrégiben megjelent tanulmány szerint a kutatók hétezer nő adatait vizsgálták meg, megállapítva, hogy azoknál a nőknél, akik akiknél jelentkezett a reggeli émelygés, hányinger, az átlagos előfordulási gyakorisághoz képest kevesebbszer jeleztek vetélést. Ezt a megfigyelést támasztotta alá az amerikai Nemzeti Egészségintézet (National Institute of Health) is. Az NIH korábbi vizsgálata szerint, akiknél a terhesség első 4 hónapjában jelentkeztek az említett panaszok, harmadával kevesebbszer vesztették el babájukat.
A szakemberek a jelenségre egyelőre nem találnak magyarázatot. Az émelygés és hányinger jelentkezését összekapcsolják az orvosok egy olyan hormon magasabb szintjével, amelyet az egészségesen fejlődő méhlepény termel. Több szakértő feltételezése szerint ennek a hormonnak köszönhető, hogy a nők elkerülik azon élelmiszerek fogyasztását, amely ártalmára lehet a fejlődő magzatnak.
Tény viszont az is, hogy igen sok nő végigéli a terhességét anélkül, hogy valaha is tapasztalta volna a reggeli rosszulléteket.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2009. 01.18.
Hétfőn Egészségünkre az Új Szóban!
2009. 01.04.
Hétfőtől új köntösben, 16 oldalon az Egészségünkre!
2008. 12.27.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.