Finn kutatók az alternatív élelmiszerek tápanyagértékeit vizsgálták, és felmérték, milyen hatással van a környezetre víz- és termőföldigény, valamint szénkibocsátás szempontjából.
A laboratóriumi hús akár 80%-kal is csökkentheti a környezeti terhelést
A felmérés során laboratóriumban előállított rovarok, tojásfehérje, tengeri moszat, hús, bogyós gyümölcsök, tej és gombából előállított proteinpor értékeit vizsgálták.
A Nature Food magazin szerint ezen élelmiszerek fogyasztása a vegetáriánus és vegán étkezéshez hasonló környezeti terheléssel bír.
Asaf Tzachor, a Cambridge-i Egyetem kutatója, szkeptikus az alternatív ételekkel kapcsolatban. Szerinte a projekt sikeressége a fogyasztókon múlik majd.
Több tanulmány is kimutatta, hogy a növényi étrendre való áttérés jó hatással van mind az egészségünkre, mind a környezetünkre. Az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület szerint az lenne az ideális, ha az emberek egy kiegyensúlyozott növényi étrendre térnének át, amit néha kiegészítenének fenntartható módon előállított állati eredetű termékekkel.
(refresher, cszs)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.