Monte Carlo (január 21–23.)
A szezonnyitó versenyt – amely egyben a leghíresebbnek és legpatinásabbnak tartanak az egész sorozatban – a tavalyi világbajnok Sebastian Loeb nyerte Citroe.n Xsara WRC-jével. A 2. helyen Toni Gardemeister (Ford Focus), a harmadikon pedig Gilles Panizzi (Mitsubishi Lancer) végzett.
RALI-VB VERSENYNAPTÁR, 2005
A szezonnyitó versenyt – amely egyben a leghíresebbnek és legpatinásabbnak tartanak az egész sorozatban – a tavalyi világbajnok Sebastian Loeb nyerte Citroe#n Xsara WRC-jével. A 2. helyen Toni Gardemeister (Ford Focus), a harmadikon pedig Gilles Panizzi (Mitsubishi Lancer) végzett.
Svédország (február 11–13.)
Az egyetlen verseny, amelyet teljes egészében havon és jégen futnak; egyúttal a leggyorsabbak közé tartozik a sorozatban. Eredményei mellékletünk zárásakor még nem voltak ismeretesek.
Mexikó (március 11–13.)
Tavaly rendezték meg először, és máris a népszerűbbek egyikévé vált. A murvás pályaszakaszok önmagukban is tetszettek a pilótáknak, nem beszélve az egész verseny majális-hangulatáról.
Új-Zéland (április 8–10.)
Klasszikus, gyors murvás szakaszok jellemzik, s mivel itt ebben az időszakban már kezdődik az ősz, az időjárás is nagy szerepet játszik.
Olaszország (április 29. – május 1.)
Tavaly először rendezték meg Szardínián, gyönyörű környezetben. Az útszakaszok nagyon gyorsak és veszélyesen keskenyek, a pályát szegélyező hatalmas kövek is nagy veszélyt jelentenek a versenyzőkre.
Ciprus (május 13–15.)
A sorozat leglassúbb versenye, amelynek mégis nagyszerű hangulata van, biztosítása pedig egészen magas színvonalú. A kanyargós útszakaszok szépek és romantikusak, de helyenként igen rossz minőségűek.
Törökország (június 3–5.)
Tulajdonképpen a ciprusi és a görög verseny egyfajta keveréke, ahol kanyargós útszakaszok és rendkívül gyors egyenesek váltják egymást. Nem is beszélve arról, hogy egyes gyorsasági szakaszok nagy tengerszint feletti magasságokban húzódnak, ami nem gyenge idegzetű versenyzőknek való.
Rallye Akropolis (Görögország, június 24–26.)
A sorozat egyik legrégebbi versenye, amelyet az Athéntól gépkocsival mintegy két óra alatt megközelíthető Lamia környékén rendeznek. Útszakaszai gyorsak, állapotuk azonban nagyon rossz, ami rendkívül strapabíró autókat igényel.
Argentína (július 15–17.)
A legváltozatosabb verseny, mivel a dél-amerikai „tél” hűvös reggeleit forró nappalok követik. A murvás útszakaszok nagy tengerszint feletti magasságban fekszenek. Különleges koloritot jelent a verseny hálás és temperamentumos közönsége.
Finnország (augusztus 5–7.)
A ralisport Mekkájának is tekinthető. A sorozat leggyorsabb versenye egyféle légi bemutatónak is tekinthető, hiszen az autók nemegyszer 15-20 métert repülnek a levegőben. A letaposott murva szinte aszfaltsimaságú, és precíz, gyorsan alkalmazkodó vezetési stílust követel.
Németország (augusztus 26–28.)
Három napja során hagyományosan három különböző minőségű aszfalton mérik össze tudásukat a versenyzők. Idén valószínűleg kimaradnak a Baumholder környéki szakaszok, így az egész verseny a Saar-vidékre költözik.
Anglia (szeptember 16–18.)
Éveken keresztül novemberben rendezték, tavaly először tették át szeptemberre. Útszakaszai ettől még ugyanolyan vizesek és sárosak maradtak, de ha idén véletlenül száraz időt fognának ki a rendezők, a sorozat leggyorsabb versenyévé is válhatna.
Japán (szept. 30.– október 2.)
Idén először szerepel a naptárban és az előzetes tesztek során nagyon jól vizsgázott. Keskeny, gyors útszakaszait mély árkok, sőt szakadékok szegélyezik, a versenyzőknek tehát rendkívül ügyelniük kell majd, hogy a pályán maradjanak.
Korzika (október 21–23.)
A finn ralihoz hasonlóan a legrettegettebb versenyek egyike. Kanyargós útszakaszai meredek hegyoldalakon vezetnek, ahol a legkisebb vezetői hiba is súlyos következményekkel járhat.
Katalán rali (Spanyolország, október 28–30.)
Futották már vegyes felületű szakaszokon és tiszta aszfalton, idén kizárólag murvás útszakaszai lesznek. Bármilyen körülmények között rendezik azonban, a spanyol közönség felejthetetlen atmoszférát teremt a versenyzők számára.
Ausztrália (december 11–13.)
A Perth környéki versenyt murvás útszakaszok jellemzik, amelyek apró, laza kövein néha a jégpályához hasonlóan csúszkálnak az autók. A gyorsasági szakaszokat vastag fák szegélyezik, a kicsúszás tehát itt sem ajánlatos. (Forrás: AMS Extra)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.