Alagút-szerencsétlenségek Az elmúlt évek több halálos áldozatot követelő alagút-szerencsétlenségeinek kronológiája: 1971. február 14.: Bosznia-Hercegovinában a Zepce és Zenica között közlekedő gyorsvonat kisiklott egy alagútban. A jármű kigyulladt, 34 ember megfulladt a sűrű füstben.
1972. június 16.
KRONOLÓGIA
Alagút-szerencsétlenségek Az elmúlt évek több halálos áldozatot követelő alagút-szerencsétlenségeinek kronológiája: 1971. február 14.: Bosznia-Hercegovinában a Zepce és Zenica között közlekedő gyorsvonat kisiklott egy alagútban. A jármű kigyulladt, 34 ember megfulladt a sűrű füstben.
1972. június 16.: Franciaországban, a Párizs és Laon közötti vasútvonal Vierzy alagútjában egy szakaszon beomlott a boltozat és ennek nyomán két vonat frontálisan összeütközött. 108 ember életét vesztette, 111 megsebesült.
1975. október 20.: Mexikóvárosban összeütközött két metrószerelvény; 23 ember vesztette életét és 55 sebesült meg a szerencsétlenségben.
1987. november 18.: Harmincegy ember halt meg, 150 pedig megsérült a londoni metró King’s Cross állomásán kiütött tűzben.
1995. október 28.: Tűz pusztított az azerbajdzsáni főváros, Baku metrójában. A csúcsforgalomban történt szerencsétlenség 337 halálos áldozatot követelt, további 270 ember megsérült.
1996. február 10.: Japán Hokkaidó szigetén beomlott egy közúti alagút. Az egy héten át tartó mentőakcióban húsz halottat hoztak ki a törmelék alól.
1999. március 24.: Egy belga teherautó kigyulladt a Savoyai-Alpokban, a Franciaország és Olaszország között húzódó Mont Blanc-alagútban. Harminckilenc ember vesztette életét a tűzben és füstben. A túl magas fokozaton futó szellőzés a füstgázok elszívása helyett csak felélesztette a tüzet. Összesen 24 teherautó, kilenc személyautó, egy motorkerékpár és két tűzoltóautó égett ki és olvadt bele az aszfaltba. Az utolsó tűzriadókat a baleset előtt 1975-ben és 1989-ban tartották.
1999. május 24.: Tűz ütött ki az olaszországi Nocera melletti alagútban haladó vonaton. A labdarúgó-mérkőzésről hazatérő szurkolók közül négyen életüket vesztették, több mint tízen megsérültek.
1999. május 29.: Ausztriában egy teherautó okozta sorozatos összeütközések nyomán tűz ütött ki a Salzburgtól délkeletre lévő Tauern-alagútban. 12 ember vesztette életét a tűzben.
1999. október 2.: Genova közvetlen közelében végzetes baleset történt az autóút egyik alagútjában: a busz a bejáratnál beleütközött az alagút oldalfalába, s az utasok egy része a csapó-
dás lendületétől kivágódott a jármű ablakán. Heten életüket vesztették.
2000. november 11.: Az ausztriai Kitzsteinhorn gleccserhez vezető, drótkötél vontatású vasút egy alagútban kigyulladt és 155 utas a tűzben és füstben életét vesztette. Pár nappal a katasztrófa után döntés született arról, hogy ezen a vasúton utasokat többet nem szállítanak, de még az sem kizárt, hogy teljesen leállítják. Megkezdték a hasonló ausztriai alpesi földalattik biztonsági vizsgálatát.
2000. november 28.: A kanadai Revelstoke városától 40 kilométerre legalább hét ember meghalt, amikor egy turistákat szállító autóbusz frontálisan összeütközött egy teherautóval egy
alagútban.
2001. augusztus 6.: Tűz ütött ki az ausztriai A9-es autópályán lévő Gleinalm-alagútban. Egy holland család öt tagja vesztette életét a tűzben.
2001. augusztus 8.: Ausztriában a vorarlbergi Amberg-alagútban egy kisteherautó frontálisan összeütközött egy busszal, s legalább három ember életét vesztette.
2001. augusztus 13.: Egy olasz busz a déli autópályán, Klagenfurt közelében nekirohant a Reigersdorf-alagút bejárata melletti sziklafalnak: a busz vezetője meghalt.
2001. augusztus 31.: Az ausztriai Phyrn-autópályán (A9) a Lainberg-alagútban egy személyautó frontálisan összeütközött a szembejövő német kisteherautóval. A személygépkocsiban ülő házaspár életét vesztette. (sab)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.