Sokan nem is tudják, hogy szokásaikkal mekkora kárt tesznek a járművükben.
Így tesszük tönkre akaratlanul az autónkat!
Egyes járművezetők nem hajlandóak sebességet váltani és elengedni a kuplungot, függetlenül attól, hogy kereszteződésben vagy forgalmi dugóban vannak. Hosszú másodpercekig vagy percekig tapossák a kuplungot, ami így hamar elhasználódik.
Egy másik elterjedt hiba, amely az első ponthoz kapcsolódik, hogy a kuplungpedált a láb megtartására használják. Azt hihetnénk, hogy a lábunk csak épp pihen a kuplungon, de ez tévedés, és hamarabb tönkretesszük az autó egyik legdrágább alkatrészét, mint gondolnánk.
A dombos terepen túl gyakran előfordul, hogy az autósok a hegy tetejétől egészen a völgyig világító féklámpával közlekednek. Bár azt gondolnánk, hogy így üzemanyagot spórolunk, de ennek pont az ellenkezője az igaz. Ráadásul a féktárcsákat és a fékbetéteket is gyorsabban tönkreteszi az ilyen manőver.
Szerencsére beköszöntött a melegebb évszak, így a motor gyorsan felmelegszik, és az olaj nem olyan merev, mint télen, de eltart egy ideig, amíg a motor eléri az optimális üzemi hőmérsékletet, és az olaj is oda kerül, ahová kell. A meleg évszakban sem jár rosszul, ha a motort az üzemi hőmérséklet eléréséig kíméli.
Ajtócsapkodás: Ez leginkább az utasokat érinti, és sok sofőrt képes kihozni a sodrából. A modern autókban az ajtókat úgy tervezték, hogy a kisujjunkkal is be lehet csukni őket.
(autobild.pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.