Ha éppen a következő utazásodat tervezed, valószínűleg te is arra vágysz, hogy minden zökkenőmentesen alakuljon, és neked csakis a kikapcsolódásra kelljen koncentrálnod. Természetesen váratlan helyzetek mindig előfordulhatnak, rengeteg problémát azonban te is megelőzhetsz – feltéve, hogy odafigyelsz az alábbi hibák elkerülésére.
4 hiba, amit sokan elkövetnek utazás előtt – és hogyan kerüld el őket

1. Az utolsó pillanatra hagyod a csomagolást
Sokan csak az indulás előtti este állnak neki pakolni, ami könnyen kapkodáshoz vezethet: ennek következtében vagy túlságosan sok holmi kerül a táskádba, aminek egy részét egyáltalán nem fogod használni, vagy otthon hagysz valamit, amire viszont szükséged lett volna. Természetesen nincs szükség arra, hogy már az utazás előtti héten bepakold a csomagodat, érdemes azonban időben összeírni egy listát azokról a dolgokról, amiket szeretnél magaddal vinni. Ellenőrizd időben, hogy minden szükséges holmi a rendelkezésedre áll, és már semmit nem kell megvásárolni: ha erről meggyőződtél, akkor a tényleges pakolást már nyugodtan az utolsó pillanatokra hagyhatod.
2. Túl sokat vagy túl keveset pakolsz
Ez a hiba közvetlenül összefügg az előzővel, mégis érdemes külön felhívni rá a figyelmet, hiszen mindkét eshetőség jelentősen ronthatja az utazás élményét. Ha sok felesleges holmit viszel magaddal, egy hatalmas táskát kell felvinned a repülőre majd eljuttatni a szállásra, ami jelentősen megnehezíti a közlekedést, emellett az utazás költségeit is megemelheti.
Nem jobb a helyzet akkor sem, ha otthon marad a fürdőruha, a napszemüveg, a meleg pulóver vagy éppen a gyógyszered: ezek egy részét persze megvásárolhatod az utazás során is, ez azonban felesleges kiadásokat eredményez, ráadásul hazafelé bajban lehetsz, ha nem tudsz mindent megfelelően elpakolni.
Szerencsére mindkét problémát elkerülheted az első pontban említett lista elkészítésével, ezt a lépést tehát semmiképpen sem érdemes kihagyni.
3. Nem ellenőrzöd az igazolványaidat
Az esetek nagy részében nem figyelünk arra, hogy mikor jár le a személyi igazolványunk vagy éppen az útlevelünk, ha azonban egy külföldi útra indulsz, ebből komoly problémád is származhat, mivel, ha ez csak a reptéren derül ki, fel sem szállhatsz a repülőre. Érdemes tehát időben ellenőrizni ezeket a dokumentumokat, ahogy annak is utána kell nézni, hogy az adott országba történő belépéshez szükséged van-e vízumra. Ha nem szeretnéd, hogy az utazás az utolsó pillanatban hiúsuljon meg, szánj néhány percet ezekre az előkészületekre.
4. Megfeledkezel az utasbiztosítás megkötéséről
Sajnos meglehetősen kevesen gondolnak arra, hogy egy külföldi út előtt biztosítást kössenek: ez sokak számára felesleges pénzkiadásnak tűnik, hiszen mi baj történhetne a tengerparti nyaralás vagy a városnézés során? Az utasbiztosítás azonban igen komoly helyzetekben nyújthat neked hatékony segítséget.
Ha késik a repülőgéped vagy elveszik a csomagod, a biztosítás segítségével csökkentheted a téged ért károk mértékét, ha pedig a nyaralás során megbetegszel vagy valamilyen baleset ér, az orvosi költségeket a biztosító vállalja át helyetted. Ez külföldön még egy egyszerűbb kezelés esetén is akár több százezer forintos kiadást jelenthet, melyhez képest az utasbiztosítás néhány ezer forintos díja eltörpül.
Csak egy kis odafigyelés kell
Az utazás a lehető legjobb időtöltés, mely azonban időnként komoly stresszel is együtt járhat. Ha ezeket szeretnéd elkerülni, légy körültekintő már a készülődés során: pakolj okosan, ellenőrizd az irataidat és ne feledkezz meg az utasbiztosításról sem, így a legnagyobb problémákat jó eséllyel megelőzheted, a nyaralás pedig valóban pihentető és gondtalan élmény lesz.
Ez a cikk egy fizetett promóció, támogatott tartalom, megrendelője a K&H Bank Zrt. Jelen tájékoztató nem minősül ajánlattételnek, célja pusztán a figyelem felkeltése. A cikkben hivatkozott termék vagy termékek, szolgáltatások részletes leírása és feltételei a K&H Bank személyes ügyfélpontjain és honlapján (www.kh.hu) érhetőek el. A biztosítási termékeket a K&H Biztosító Zrt. nyújtja.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.