Az MSZP-nek 178, a Fidesznek 167, az MDF-nek 21, az SZDSZ-nek 20 képviselője lesz a parlamentben, a szavazatok 99%-nak összeszámlálása után.Valószínűleg az MSZP az SZDSZ-szel alakíthat majd kormányt, mivel a Fidesznek az MDF-fel nincs meg a kormányalakításhoz szükséges többsége.
A legnagyobb frakciója az MSZP-nek lesz az Országgyűlésben. A Fidesznek és az MDF-nek együtt ugyan több képviselője lesz, mint a szocialistáknak, de nem szerezték meg együtt sem az 50%-os többséget. Az MSZP az SZDSZ-szel közösen viszont képes kormányt alakítani, mert a két pártnak együtt 198 képviselője lesz, szemben a 188 fideszes és MDF-es képviselővel.
A 2. fordulót a Fidesz-MDF nyerte meg. A Fidesz-MDF jelöltjei 74 választókörzetben, a szocialisták 55-ben, a szabad demokraták két helyen győztek a második fordulóban. Az első fordulóban egy szabad demokrata, 24 szocialista, 20 fideszes jelölt yőzött.
Ezzel a végeredménnyel a baloldalnak van esélye kormányalakításra, de csak akkor, ha az MSZP és az SZDSZ meg tud egyezni a koalícióról. 1994-98-ban már volt MSZP-SZDSZ koalíció, akkor azonban a szocialistáknak a szabad demokraták nélkül is megvolt a többségük.
A két forduló után az egyéni körzetek többségében, a 176-ból 94-ben a Fidesz-MDF jelöltjei győztek. A szocialistáknak összesen 79, az SZDSZ-nek pedig 3 egyéni győztese van.
Az első fordulóban 185 mandátum sorsa dőlt el a 386-ból. Az első fordulóban az MSZP összesen 93, a Fidesz-MDF 83, az SZDSZ 4, az MSZP-SZDSZ 1 közös jelöltet delegált a parlamentbe. A második fordulóban 131 egyéni és 70 országos listás mandátum sorsa dőlt el. Az első fordulót viszont a baloldal nyerte, igaz csekély többséggel. Területi listákról az MSZP 69, a Fidesz-MDF 67, az SZDSZ 4 képviselőt delegálhat.
Országos listáról a Fidesz-MDF 26, az MSZP 31, az SZDSZ 13 képviselőt delegálhat.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.