Magukról az érdemi politikai döntésekről alig esik szó, a migráción kívül lassan nincs más a politikában, közbeszédben, még felületesen sem. Oktatás, egészségügy? Vállalkozói közeg, adóterhek optimalizálása, önkormányzati hatáskörök?
Nemcsak Magyarországon és Szlovákiában zajlik ez, globális jelenségről van szó. Ha ránézünk a hírekre, személyes viták jönnek szembe. Ott az amerikai főbírójelölt, Brett Kavanaugh, akit először csak konzervatív nézetei miatt támadtak a demokraták – ez mondjuk nem meglepő –, de most már arról szól az ügy, hogy még diákként valóban zaklatott-e egy lányt, aki most előállt megvédeni magát. Ez alapján dől el, mit gondol Kavanaugh alkalmasságáról a szenátus.
Hans-Georg Maassen a német alkotmányvédelmi hivatal (BfV) főnöke – volt. Pár napja leváltották, miután félreérthető megjegyzést tett a neonácik chemnitzi erőszakos tüntetéséről. Igazából arról beszélt, hogy videófelvételeket gyakran hamisítanak manapság, és a hamis videók terjesztése is veszélyes – de nem erre figyeltek, hanem arra, hogy ezzel vajon szembefordult-e Angela Merkel kancellárral, kit akart megcáfolni, ki nyilatkozott hozzá hasonlóan (teljesen más megfontolásból). Nyilván a szélsőjobb szimpatizánsai is azt mondták, hogy nem fajult zavargásokig a chemnitzi tüntetés, mások szerint igen, de ezt nem néhány videó dönti el, hanem a rendvédelmi szervek. Legalábbis régen így lett volna, ma ebből egy hihetetlenül személyeskedő vita és koalíciós válság kerekedett. És persze Chemnitz helyett Maassen személyéről vitáznak.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.