<p>Talán kevesen vették észre, mekkora csapást mért a kormány az egészségünket károsító dolgokra. Jövő májustól elrettentő képek kerülnek a cigarettásdobozokra. A vizuális terrornak igenis van ereje, ezt már megtanította nekünk az Iszlám Állam is. </p>
Undortaktika
Nem elég megölni a foglyokat: meg kell őket kínozni, az erről készült videót pedig felrakni az internetre. Nem csoda, hogy az internetező népek közül senki nem akar az Iszlám Állam ellen harcolni. Persze a szlovák egészségügyi minisztérium ötlete nem úttörő, számos országban riogatják már a dohányosokat daganatos és lélegeztetőgépes emberek fotóival. Megvesszük a cigarettát és megnézhetjük, mi vár ránk (szerintük). Kicsit ez is olyan, mint a 90-es évek nagy szenzációi, amelyek megjelentek Magyarországon, majd néhány évre rá Szlovákiában is. Szerencsekerék, Dallas, Mindent vagy semmit! Jönnek az undorító képek is, mert úgy látszik, ez a dolgok rendje. Valaki megírta a törvénytervezetet, jóváhagyatta a minisztériumban, beterjesztette a kormány, majd a parlament elé, lezajlott a tárcaközi egyeztetés, a minisztériumok megjegyzéseket fűztek hozzá, hatástanulmányok készültek, a megjegyzésekről hivatalnoki egyeztetések zajlottak, majd elkezdett róla vitázni a parlament. Évekbe, hónapokba, sok ember precíz munkájába került, hogy a nagy eredmény létrejöhessen. Jövőre pedig ott lesz a kézzel fogható (szem-mel látható) eredmény. A figyelmeztető mondatok pedig, amelyek eddig 30–40 százalékban fedték a dohánytermékek csomagolását, ezután 60 százaléknyi teret kapnak. Kár, hogy a törvényalkotók itt megtorpantak. Egy másik törvénnyel a cigaretták nevét is megváltoztathatták volna a nagyobb elrettentés érdekében. Hogy amit tegnap még cigarettának neveztünk, az mától legyen Szív- és Érrendszeri Megbetegedéseket, Valamint Tüdőrákot és Egyéb, Visszataszító Daganatokat Okozó Bűzrúd. De mivel félő, hogy ez a korrekt, ám a ciginél kétségkívül bonyolultabb kifejezés lassan verne gyökeret a köznyelvben, ezért a törvény megengedné, hogy a rövidítését használjuk: SZÉMVTEVDOB. Igen, ennyire hülyének néznek minket. Kiskorúsított tömeg vagyunk a hatóságok számára. Remélem, azért odáig is eljutunk, hogy a szalámira meg a virslire meg a pástétomra is rárajzolják, hogy hogyan és konkrétan miből készül. Biztosan többen leszoknának a szalámiról, mint a cigiről.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2024. 11.08.
Óránként meghal két ember dohányzás miatt Belgiumban
2024. 10.25.
Teljesen betilthatják a dohányzást egyes helyeken
2024. 09.28.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.