Nemzetbiztonsági kockázatok!

<p>Szlovákia-szerte komoly gondokat okozott az árvíz, sok ember élelmiszer- és áramellátása került veszélybe, házak váltak lakhatatlanná – mindez elég ok arra, hogy a kormányfő összehívja a Biztonsági Tanácsot. Azt a testületet, amelyet az ország katonai veszélyeztetése, megtámadása esetén hívnak össze, vagy amikor természeti katasztrófa sújtotta e kis országot. Most nem azért hívták össze.</p>

A Magyarország által beharangozott s most már parlament előtt levő állampolgársági törvény (vulgo: a kettős állampolgárság lehetővé tétele, bár nem erről szól a dolog) annyira kiverte a biztosítékot Ficónál és csapatánál, hogy emiatt az ország Biztonsági Tanácsát hívta össze – legalábbis mintha hadüzenetet kaptunk volna. Az ülést követő sajtó egyébként nyugodt hangneme viszont olyan kifejezéseket is tartalmazott, amelyek hadüzenetre utalnak. Miként értelmezzük ugyanis a „kemény visszavágás”-nak vagy „kemény ellenlépés”-nek fordítható „silný protiúder” kifejezést? Ezt a szókapcsolatot eddig csak a szlovák hadászati nyelv ismerte.

Döbbenetes figyelni, amint egy olyan állampolgársági törvény, amilyenből tucatszám találunk Európa-szerte, ennyire hisztérikus reakciókat szül. Magyarázatként csakis a következőket tudjuk elképzelni:

1. A Magyar Köztársaság a Szlovák Köztársaság ellenséges állama.

2. A Magyar Köztársaság a Szlovák Köztársaság szövetségeseinek ellenséges állama.

3. A Magyar Köztársaság a Szlovák Köztársaság valamely ellenségének szövetséges állama.

E három lehetőség közül egyiket sem tarthatjuk valósnak. Szlovákia és Magyarország az Európai Unió tagjai – tehát gazdasági és politikai szövetségesek. Szlovákia és Magyarország a NATO tagjai – tehát katonai szövetségesek. Az ellenséges államok valahol Irak, Irán, Afganisztán környékén keresendők, a kormányfői szóhasználat miatt e sorok írója megijedt, hogy onnan érkezett hadüzenet.

S az még csak hagyján, hogy a jelenlegi szlovák kormányzatnak libabőrös a háta mindentől, ami magyar – nem újdonság. De az felháborító, amikor a hivatalban levő kormányfő áttételesen ennek az országnak 575 ezer állampolgárát (köztük nagyrészt adófizetőket) nevezte ELLENSÉGNEK. Merthogy nemzetbiztonsági kockázat vagyunk. Kioktatásképpen – mert másnak nem szánhatom – a miniszterelnök úrnak csak annyit, hogy tiszteletet nem a kormány, nem az állam mint elvont intézmény, hanem a polgár érdemel, ezt tanulja meg, mert tegnap engem, akiről nem is tudja, akarom-e a magyar állampolgárságot (de ez most mellékes) vérig sértett.

S ugyancsak nem mellékesen, hanem kemény kioktatásként és válaszlépésként összefoglalnék egy-két nemzetbiztonsági kockázatot:

1. Többmilliárd koronás tender meghirdetése faliújságon, deformálva így az ország fundamentumát képező szabad piaci versenyt és politikai rangra emelve a korrupciót.

2. Többmillió eurót felemésztő útvámrendszer, amely működése első napjától rossz, drága, nem hatékony és nem fair versenyben készült – újabb piaci deformáció. Most ez vár az autópályákra.

3. A jelenlegi szlovák kormány volt igazságügy-miniszterének, ma a harmadik hatalmi ág legfelsőbb emberének máig nem tisztázott kapcsolata egy nem szövetséges állam alvilági főnökével.

4. Az erőszak állami monopóliumát képviselő rendőrség szakmai túlkapásai, feladatainak teljes félreértelmezése – igen, a Malina Hedvig-ügy, a dunaszerdahelyi indokolatlan és nem rendet fenntartó beavatkozás máig nem tisztázott okokból, a rendőrség feladatait alaphangon is túllépő büntető fellépés, méghozzá kiskorú elkövetőkkel szemben, némi szadista és deviáns hajlamok megszellőztetésével Kassán. Emellett eljárási hiba miatt egy körözött bűnözőnek megítélt (majd, újságírók nyomására) visszavont állampolgárság.

5. Az állam adósságának olyan fokú növelése, amely – ha nem változik semmi – az államcsődbe vezetheti az országot, elpocsékolva egy teljes generáció betéteit és előre elvigadva most már unokáink életszínvonalát is.

6. A nyugdíjrendszer és a nagy ellátó rendszerek gondjainak mellőzése, beavatkozás esetén pedig milliárdokba kerülő dilettantizmus.

7. Máig nem tisztázott érdekütközés akkor, amikor a regnáló kormány pénzügyminisztere a beváltási árfolyamon milliókat kaszáló pénzügyi csoport gépével, e csoport jachtjára utazik három nappal az árfolyam nyilvánosságra hozatala előtt.

8. A szólás szabadságának megnyirbálása és a sajtókörnyezet deformálása törvények és intézmények által.

És végül, de nem utolsósorban: A miniszterelnök bejelentette, hogy tájékoztatni fogják az európai szervezeteket Szlovákia aggodalmairól a magyar állampolgársági törvény kapcsán. A sajtótájékoztatón ezt a tájékoztatást a szlovák polgároknak is elmondhatta volna. E nélkül a válaszlépés hangoztatása purisztikus jogértelmezésben akár rémhírtejesztés és hisztériakeltés is lehet, aminek pedig komoly nemzetbiztonsági kockázatai vannak!

Csak remélhetjük, hogy a dolgok ilyetén kezelése miatt legközelebb nem egy önmagát legitimáló csürhe halálos áldozatának említésekor kell ilyen keményen fogalmaznunk az ország legitim, de egyre kevésbé alkalmas kormányának lépései miatt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?