Nem mindegy, ki mondja?

a

Úgy tűnik, nem. Az elmúlt szűk egy hét során egyre többen érezték szükségét, hogy reagáljanak Cristiano Ronaldo kólás gesztusára.

Tudjuk ugye, hogy több mint hárommilliárd dollárt zuhant a Coca-Cola márka értéke, miután Ronaldo a múlt keddi magyar–portugál meccs előtti sajtótájékoztatón egy fintor kíséretében eltolta maga elől a Coca-Colát, majd kezébe vett egy palack vizet, és azt mondta, igyatok vizet.

Nem mondott rosszat, hiszen régtől tudjuk, hogy a víz egészségesebb folyadék, mint a kóla, még akkor is, ha víztartalma ez utóbbinak is van. Igyatok vizet – hallhattuk oly sokszor, és fogjuk is hallani még.
De milyen vizet igyunk? Egyáltalán milyen vizeket ihatunk? Vagy milyen víz felel meg egészségi állapotunknak? A csapvíz? Valamilyen forrásvíz? Magas kalcium- és magnéziumtartalmú, enyhén szénsavval dúsított palackozott víz?

A legtöbben rábízzák a szomjukra, mint a régi Sprite-reklám tanácsolta, és azt isszák, ami a szomjukat oltja.

Vagy ami a legolcsóbb. Megnéztem a legközelebbi élelmiszerbolthálózat vizeit. Van egy saját márkájuk, amely csak náluk kapható, huszonkét–huszonöt cent közt mozog a flakon ára, attól függően, hogy másfél vagy kétliteres változat. Néha szoktam venni a kétliteresből, hogy legyen otthon szóda. Nemrég viszont a másfél literesből volt alkalmam kóstolni, és azonnal feltűnt, hogy utóbbi „sósabb”, vagyis magasabb az ásványianyag-tartalma. A legtöbb palackozott víz csomagolásán feltüntetik, melyik forrásból nyerték. És bizony az ország különböző részeiben található helyekről töltötték őket.

Másnap az utcán megszólított egy zöld hátizsákos fiatal hölgy. Azt kérdezte, elfogadok-e tőle egy flakon hidegtea-üdítőt, mert ezt most ők a kollégájával ingyen osztogatják (nyilván brigádmunka, hogy nyáron mehessenek fesztiválozni). Miután beleegyeztem, megkért, hogy válasszak: citromosat vagy mangósat tud adni. Mivel egyiket sem szeretem, a mangósat kértem. Amikor megkóstoltam, a nyugalom érzése áradt szét a testemben, ugyanis az íze sem a mangóéra, sem a citroméra nem hasonlított. Elolvastam a címkét: őszibarackos-hibiszkuszos ízesítésű üdítő, 0,12% feketeteakivonattal.

Ihatatlannak bizonyult, úgyhogy a lefolyóban végezte, a flakont pedig eltettem nehezebb időkre. Ezzel tulajdonképpen növeltem az értékét, hiszen bármit tölthetek bele, vagyis használható. Ha benne maradt volna az üdítő, úgy értéktelen.

Kata vagyok. Van még egy Pepsid? – kérdezte Dobó Kata magyar színésznő az 1990-es évek második felében az ismert tévéreklámban.

Kata menő volt akkoriban, és a kólaivás is. Eltelt majdnem negyed évszázad, most egy másik menő arc, Ronaldo mondja, hogy vizet igyál, ne kólát. Csak kapkodjuk a fejünket, úgy felgyorsult a világ.

A szerző a Vasárnap munkatársa

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?