...és ne csókoljátok meg egymást. (Cartoonizer)
Lagzirendőrség
Hány, mint a lakodalmas rendőr a kovidos lagziban.
Igor Matovič úgy döntött, felszárítja a könnyező menyasszonyok könnyeit.
Pontosabban, ha nem is felszárítja, de könnyít rajtuk picikét, helyzetükön, amelybe a járványügyi intézkedések okán kerültek. A miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy „menyasszonyok, jó lesz”, továbbá hogy a vírus elleni harc ugyan továbbra is prioritás, de mivel a házasodni készülő menyasszonyok sok pénzt és energiát fektettek az esküvő- és lakodalomszervezésbe, muszáj egy picikét nekik is kedvezni. Októberben is.
Ez a kedvezmény pedig abban áll, hogy nemcsak harminc, hanem száz fő a lakodalmas létszámplafon a második hullám idején megrendezésre kerülő rendezvényeken.
Maszk kötelező, evésnél le lehet venni. Ellenőrizni is fogják a közegészségügyi hivatalok emberei, meg a rendőrök.
Néz a rendőr, Béla, vedd már vissza azt a rohadt maszkot – böki oldalba a vőlegény nagynénje a lakodalmas asztalnál szorgalmasan falatozó férjét. Hagyjál a francba, Mari, még azt a darab vírus hurkát… vagy mi, véres hurkát én már ott nem hagyom! Majd eszel otthon, Béla, nem akarok bírságot fizetni! Nem te fizeted a bírságot, hanem a kultúrház tulajdonosa, az volt a hírekben, Mari. Ő is csak akkor, ha nem szólt a hivataloknak két nappal a lagzi előtt, hogy jövünk.
Akkor azért van itt ennyi rendőr, mert tudták, hogy jössz, Béla!
Egyébként meg beszélsz összevissza, a kultúrházaknak nincs is tulajdonosuk! Nincs? De hát akkor ki kapja a bírságot?
Mivel az emberi lelemény határtalan (a józan parasztészről nem is beszélve), az érintettek nyilván megtalálják a módját, hogy stílusosan és szabályszerűen folytassák le a halaszthatatlan lakodalmakat. A halaszthatókat pedig nyilván elhalasztják. Az sem egy utolsó ötlet.
Aki viszont úgy dönt, mégis megtartja, nyilván ezt fogja mesélni még a dédunokáinak is. Hogy milyen volt, amikor a menyecsketáncba berángatták a közegészségügyi hivatal fontoskodó ellenőrét, vagy az, amikor a lagzi utáni héten az egész rokonság karanténba kényszerült. Arra is vigyázni kell, nehogy a rokon fiúk az ellenőrt lopják el a menyasszony helyett, mert nem valószínű, hogy elmegy valaki megkeresni. Aki pedig nem akarja, hogy megszólják, nyilván a hatóság embereinek is csomagol majd sütit (marasztalva őket közben, hogy ne menjenek még). Mivel a társadalmi folyamatokra a nyelv is reagál, talán a régi szólás is, miszerint hány, mint a lakodalmas kutya, átalakul némiképp, és jövőre már úgy használják, hogy hány, mint a lakodalmas rendőr a kovidos lagziban.
A szerző a Vasárnap munkatársa
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.