Kanada a világbajnok!

Prága. A kanadai válogatott megvédte elsőségét a 68. jégkorong-világbajnokságon, pedig a svéd csapat kétszer is kétgólos előnyre tett szert.SVÉDORSZÁG–KANADA 3:5 (2:1, 1:2, 0:2).

SVÉDORSZÁG–KANADA 3:5 (2:1, 1:2, 0:2). Gólütők: Höglund (3.), Alfredsson (8.), Salomonsson (25.), illetve Smyth (14.), Heatley (35.), Cooke (36.), Bouwmeester (41.), Cooke (51.). Játékvezető: Henriksson (finn).
SVÉDORSZÁG: Lundqvist– Tärnström, Hävelid, D. Tjärnqvist, Bäckman, Hallberg, Lidström, R. Sundin– Hedström, Pahlsson, Salomonsson–Alfredsson, J. Jönsson, Forsberg–Höglund, Nylander, Axelsson–N. Andersson, A. Johansson, M. Tjärnqvist.
KANADA: Luongo–S. Niedermayer, Bouwmeester, Staios, Brewer, Morris, Schultz, Mitchell– Murray, Morrison, Smyth–Heatley, Briere, Morrow–R. Niedermayer, Horcoff, Cooke–Williams, Bergeron, Friesen–Dumont.
Elsöprő lendülettel kezdtek az igen elszánt skandinávok, és a 8. percben már 2:0 arányban vezettek. A címvédő tengerentúliak nehezen lendültek bele, s hat perccel az első szünet előtt szerencsés góllal szépítettek. A második játékrészt is a svédek kezdték jobban, a 25. percben egy látványos akciót követően növelték előnyüket. Ezután azonban váratlanul fordult a kocka, a fáradhatatlan tengerentúliak egy perc alatt ledolgozták kétgólos hátrányukat. Előbb a juharlevelesek kulcsembere, Heatley szépített, majd Nylander olyan balszerencsésen nyúlt R. Niedermayer lövésébe, hogy a korong hokibotjáról a hálóba pattant. A kanadaiakat ez annyira feldobta, hogy a harmadik harmad elején megszerezték a vezetést, sőt, tíz perccel a befejezés előtt újabb gólt ütöttek. A hajrában kétségbeesetten rohamoztak a svédek, kapusukat is lehívták, de az eredmény már nem változott. A finálé első „félidejében” remekül hokizott a skandináv gárda, de a második szünet előtt összeroppant, s vereséget szenvedett. (t-zsi)