FIGYELŐ

AUSZTRIAI SAJTÓ
Géppisztolyokat, lőszert és robbanószert találtak az osztrák hatóságok az A1-es nyugati autópálya Bécshez közeli szakasza mentén. Egy ismeretlen telefonáló még a múlt héten hívta fel az egyik osztrák hetilap szerkesztőségét, és arról adott tájékoztatást, hogy fegyvereket rejtettek el a bécsi erdőben.

AUSZTRIAI SAJTÓ

Géppisztolyokat, lőszert és robbanószert találtak az osztrák hatóságok az A1-es nyugati autópálya Bécshez közeli szakasza mentén. Egy ismeretlen telefonáló még a múlt héten hívta fel az egyik osztrák hetilap szerkesztőségét, és arról adott tájékoztatást, hogy fegyvereket rejtettek el a bécsi erdőben. A lap értesítette a rend-őrséget, amely a pontosan megnevezett helyszínen műanyag zsákokba csomagolva rá is bukkant a fegyverekre. A belügyminisztérium szóvivője szerint 22 Kalasnyikov géppisztolyt, mintegy háromtucatnyi kézigránátot, betárazott lőszereket, páncélöklöt és TNT robbanóanyagot találtak az informátor által megnevezett helyen, rőzsével letakarva. Szakértők szerint a fegyverek a volt Jugoszláviából származnak. A News című osztrák hírmagazin adott hírt arról, hogy a lap szerkesztőségét egy akcentus nélkül beszélő férfi hívta fel. Elmondta, hogy az elrejtett fegyverek a boszniai háború idejéből származnak, és azokat Ausztriában évtizedek óta vendégmunkásként dolgozó boszniai szerbek rejtették el. Mint hozzáfűzte, néhány egykori boszniai szerb vezető arra számított, hogy a balkáni háborúk átterjedhetnek Ausztria területére is, ezért fel akartak készülni minden eshetőségre. A telefonáló szerint azonban ma már le kell zárni a balkáni történelemnek ezt a fejezetét. Eladni nem akarják a fegyvereket, megsemmisíteni nem tudják, és úgy döntöttek, hogy a lap szerkesztőségén keresztül tájékoztatják az osztrák belügyi szerveket.

MLADÁ FRONTA DNES

Gerhard Schröder német kancellár októberi prágai látogatásában a cseh politikusok jó alkalmat látnak arra, hogy nyilvános „megbékélési gesztust” tegyenek a szudétanémetek irányában. A már hosszabb ideje tervezett gesztus lényege, hogy anyagi kárpótlást kapnának azok a ma is Csehországban élő németek, akiket a II. világháború után ugyan nem telepítettek ki az akkori Csehszlovákiából, de szülőföldjükről az ország belsejébe kellett költözniük, sokan munkatáborba kerültek, illetve fizetésük egy részét is lefogta az állam. A kárpótlási összeg nagyságáról egyelőre nem született döntés. „A látogatás jó alkalom a gesztus megtételére, amikor beszélni lehet erről. Előbb azonban a cseh szociáldemokráciának kell egységes álláspontra jutnia ebben a kérdésben” – nyilatkozta egy neve elhallgatását kérő cseh diplomata. A kormánykoalíció vezető erejében ugyanis egyes csoportok továbbra is ellenzik a gesztust. A két kisebb koalíciós partner támogatja az elképzelést. (-kes)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?