Feljelentés-kiegészítés a miniszterelnök elleni feljelentés ügyében

Feljelentéskiegészítést rendelt el csütörtökön a Központi Nyomozó Főügyészség a Civil Jogász Bizottságnak a miniszterelnök ellen tett feljelentése ügyében - közölte a főügyészség szóvivője.

Feljelentéskiegészítést rendelt el csütörtökön a Központi Nyomozó Főügyészség a Civil Jogász Bizottságnak a miniszterelnök ellen tett feljelentése ügyében - közölte a főügyészség szóvivője. Fazekas Géza indoklása szerint azért határoztak így, mert a megalapozott döntés érdekében beszerzik a feljelentésben megjelölt okiratokat. A feljelentés-kiegészítésre 15 nap áll rendelkezésre. A Civil Jogász Bizottság a Budapesti Nyomozó Ügyészségen jelentette fel a kormányfőt, az ügyészség pedig átküldte a feljelentést az illetékes Központi Nyomozó Főügyészségnek. A bizottság elnöke múlt csütörtökön, sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a szervezet feljelenti Gyurcsány Ferencet a 2006 szeptemberi és októberi események miatt. Völgyesi Miklós közölte, a miniszterelnököt "a gyülekezési szabadság megsértésének bűntette és sok ember életét veszélyeztető emberölés bűntettének kísérletében bűnrészesként való elkövetés megalapozott gyanúja" miatt jelentik fel. Az elnök azt mondta, hogy eljött a "civil számonkérés" napja, amit felülről kell kezdeni, ezért jelentik fel elsőként Gyurcsány Ferencet. A feljelentésben a gyülekezési szabadság megsértését azzal indokolják, hogy Gyurcsány Ferenc tehető felelőssé azért, hogy a Fidesz október 23-i ünnepsége után a rendőrség "összekeverte" a békésen tüntetőket a radikális magatartást tanúsítókkal, s az ezt követő akciók "véres és brutális végrehajtásért" is. A sok ember életét veszélyeztető emberölés bűntettének kísérletében szerintük Gyurcsány Ferenc azért vonható felelősségre, mert a rendőrség olyan eszközöket vetett be a tömegoszlatások során, amelyek az emberi élet kioltására is alkalmasak lehetnek. Daróczi Dávid kormányszóvivő ugyancsak múlt csütörtökön szakmailag és emberileg egyaránt nonszensznek, valamint nyilvánvaló pártpolitikai támadásnak nevezte a feljelentést, aminek - szavai szerint - a miniszterelnök "áll elébe". A Civil Jogász Bizottság 2007 februárjában készített jelentést a 2006 szeptemberében és októberében történtekről, ezen alapul a feljelentés is. A Morvai-jelentésként elhíresült dokumentum akkor megállapította, hogy a "brutális" fellépésekért és az "önkényes letartóztatásokért" Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a felelős. A Morvai-jelentéssel párhuzamosan - szintén 2007 februárjában - megjelent a Gyurcsány Ferenc felkérésére alakult, Gönczöl Katalin által vezetett testület jelentése is, amely szerint a 2006 szeptember-októberi tüntetéssorozat kialakulásáért eltérő mértékben ugyan, de felelős az egész politikai osztály, a közszolgálati média és a társadalomtudományokkal foglalkozó értelmiség. A helyzet kezelésénél hibázott a rendőrség, a miniszterelnök, illetve a köztársasági elnök is - állt a Gönczöl-bizottság jelentésében.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?