Eloltották a tüzet a Szent Gotthárd-alagútban

A Szent Gotthárd-alagútban péntekre virradóra sikerült a tüzet annyira eloltani, hogy hozzáláthattak a mennyezet szerkezetének megerősítéséhez, ami előfeltétele a további munkálatoknak.

A Szent Gotthárd-alagútban péntekre virradóra sikerült a tüzet annyira eloltani, hogy hozzáláthattak a mennyezet szerkezetének megerősítéséhez, ami előfeltétele a további munkálatoknak. A szerda reggeli baleset és az azt követő, rendkívül magas hőfokú tűz nyomán a mennyezet borítása mintegy 250 méter hosszúságban leomlott, illetve meglazult. A biztosítást fém állványzat segítségével végzik, s a reggeli tájékoztatás szerint ez a munka több órát igénybe vesz majd. A mennyezet megerősítése után először várhatóan a péntek déli órákban zürichi szakértők csoportja keresi fel a baleset helyszínét, és fotósok rögzítik a látványt. Az utólagos elemzéssel a lausanne-i egyetem szakértőit bízták meg. Ezután látnak majd hozzá az áldozatok kiemeléséhez. A romok alatt az alagútban mintegy 100 személyautó és 15 kamion van, de azt még becsülni sem lehet, hogy hányan vesztették életüket autójukban. Pénteken reggel még mindig száznál több embert kerestek, s a hatóságok arra számítanak, hogy az eddig kiemelt 11 után még további áldozatokat is találnak, de remélik, hogy a keresettek számánál jóval kevesebbet. Feltételezik, hogy az alagútban lévő autók többsége üres, s emlékeztetnek arra, hogy az eddig kiemelt áldozatok legtöbbjét nem autókban, hanem az aszfalton találták meg. Marco Guscio, Ticino kanton közlekedési rendőrségének vezetője úgy vélte, hogy a formátlan halmokká égett roncsok kivontatására csak később kerül majd sor. A rendőrségi vezető annak a feltételezésének adott hangot, hogy a katasztrófát egy durrdefekt okozhatta. Azt is hozzátette: pénteken nem várható több áldozat kiemelése, mivel a roncsokban az emberi testekből legfeljebb mikroszkopikus méretű maradványok lehetnek. Ausztriában, ahol több tűzzel, és sok áldozattal járó alagútbaleset is történt az utóbbi időben, a szakértők nem győzik újra hangsúlyozni, mi a teendő az alagutakban általában, s tűz esetén különösen: eleve nagy követési távolságot kell tartani, s dugó esetén is az elől haladó kocsitól a szokásosnál nagyobb távolságra kell megállni bekapcsolt vészjelzővel. Balesetnél lehetőleg a fal mellé kell húzódni, hogy a mentők-tűzoltók elférjenek, tűz esetén pedig azonnal el kell hagyni az autót - de a slusszkulcsot a zárban kell hagyni - s menekülni kell.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?