Legalább kilenc ember vesztette életét a svájci Szent Gotthárd-alagútban szerdán délelőtt bekövetkezett balesetben, de nem zárható ki, hogy még további áldozatok is vannak - közölte Uri kanton rendőrsége szerdán délután.
Baleset az alagútban - részletek
Legalább kilenc ember vesztette életét a svájci Szent Gotthárd-alagútban szerdán délelőtt bekövetkezett balesetben, de nem zárható ki, hogy még további áldozatok is vannak - közölte Uri kanton rendőrsége szerdán délután.
A mentőegységek a füst miatt csak kora délután jutottak el a frontális ütközés helyszínére. A svájci védelmi miniszter a hadsereg segítségét is felajánlotta.
Ez az 1980-ban megnyílt, 16,3 kilométer hosszú, az észak-déli alpesi útvonalon igen fontos szerepet betöltő, Zürichet Észak-Olaszországgal összekötő Szent Gotthárd-alagútban az eddigi legsúlyosabb baleset. Noha csak egy forgalmi járata, s abban összesen két sáv van, az alagút a "jó" minősítést kapta a német ADAC autóklub 1999-ben végzett tesztjén. Ugyanis sűrűn vannak a falában kijáratok, ezek külön levegőztetett helyiségekbe, onnan pedig egy külön menekülő járatba vezetnek. Vannak továbbá segélykérő telefonok, megfelelő mennyiségben tűzoltó-berendezések és különféle elektronikus biztonsági rendszerek. Civil kezdeményezések résztvevői ennek ellenére követelték a második forgalmi járat megépítését, s a svájci parlament tavaly úgy döntött arról, hogy megépítik azt.
Az alagútban nem ritkák a tűzzel járó balesetek: évente átlagosan öt ilyet jegyeznek fel.
Az Alpokban a legsúlyosabb alagút-balesetek 1999. márciusában a Montblanc-alagútban, illetve az év májusában a Tauern-alagútban történtek: mindkettőt teherautók okozták, s összesen 51 ember életét oltották ki. Ausztriában idén két súlyos alagút-baleset volt: a stájerországi Gleinalm-alagútban egy ütközésben kigyulladt egy autó, amelyben egy holland család öt tagja vesztette életét, áprilisban pedig a salzburgi Helbersberg-alagútban egy tömeges karambolban egy autóban két asszony halt meg.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.