Átlépték a Rubicont

<p>A jobboldali koalíció csak utópia volt, a március 5-i választás nem az ellenzék győzelmét hozta. Robert Fico sokat veszített, de ő maradt a legerősebb játékos.&nbsp;</p>

Éppen ezért a Híd vezetői részéről hiba volt akárcsak egy napig is lehetséges jobboldali többségről beszélni, mert elhitették az emberekkel, hogy létezik ilyen alternatíva. A választás nem hozott olyan eredményt, hogy a jobboldal képes legyen működő alternatívát felmutatni a Smerrel szemben, érdemes lett volna ezt az első pillanattól kezdve elismerni. Aki 12%-os eredménnyel kormányfő akar lenni, vagy naiv, vagy egyszerűen színészkedik. Ám Richard Sulíknak könnyű dolga van, miután nem jött össze a nagy mű, fogja magát, és visszamegy Brüszszelbe. A pozsonyi parlamentbe ő már ellenzéki képviselőként nem ül be. A Híd és a Sieť történelmi hagyományt szakított meg azzal, hogy úgy döntött, hajlandó tárgyalni a Smerrel a kormányalakításról. Bugár Béla és Radoslav Procházka most a szlovák jobboldali sajtó és az internetes közösség egyes számú közellensége lett, de ezzel számolniuk kellett. Mivel korábban jobboldali párt soha nem állt be ilyen kormányba, nincs min csodálkozni. Mindkét pártelnöknek tudnia kell, hogy mit áldoz fel azzal, hogy egyáltalán leáll tárgyalni a Smerrel. Bár a jobboldali koalíciót elsőként az SNS vetette el, Dankóék „más közösségből” érkeztek, szemben a Híddal és a Sieťtyel ők nem „árulók”. Hiába beszél akár Bugár, akár Pro-cházka államférfiúi, meg történelmi felelősségről, a szavazókat nem a felelősség érdekli, ezt mutatja a választási eredmény is. Egyszerűen arról lesz szó, hogy képesek-e olyan eredményeket elérni a harmadik Fico-kormányban, amelyek szavazóik számára fontosak voltak. A Híd tisztában van azzal, melyek azok a magyar és kisebbségi témák, melyeket évek óta képtelenek vagyunk elfogadtatni. Ha most sikerül, van esély a túlélésre, ha nem, akkor visszatérhetünk a 2009 előtti állapothoz. Ezt nyilván tudják Bugárék is, ennek megfelelően állnak hozzá a tárgyalásokhoz. Mivel a lapok le vannak osztva és egyre valószínűbb, hogy csak négy év múlva lesz újraosztás, a magyar közösség az adott helyzetben már többet nem veszíthet. Nem Szlovákia az első ország, ahol a kisebbség képviselői hol az egyik, hol a másik politikai oldalhoz kötődnek. Romániában ezt teszi az RMDSZ úgy, hogy közben folyamatosan kap pofonokat is. Egy dolog biztos: egy héttel a választások után bármilyen pártot temetni nevetséges, hiszen ebben az országban akár a választások előtt három hónappal is össze lehet hozni egy olyan projektet, amivel az ember nyugodtan bekerül a parlamentbe. A Sieť és a Híd átlépte a Rubicont, a szlovák jobboldali sajtótól semmi jóra nem számíthat, amíg mindenki ki nem írja magából a dühét. S hogy a Ficóval és az SNS-szel való közös kormányzáshoz gyomor kell? A politikusokat nem azért választjuk, hogy moralizáljanak helyettünk, ezt a jogot meghagyjuk magunknak.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?