<p>El kell kábítani, de úgy, hogy többet ne térjen magához. Mostantól csak így adhatják el az élő halakat Magyarországon. Vagyis az ott élők többé nem biciklizhetnek haza a kormányra akasztott nejlonszatyorban fickándozó karácsonyi ponttyal. </p>
A kábítás fortélyai
A kormány (most nem a biciklikormányról van szó) egyébként egy hiánypótló szabályt léptetett érvénybe, amellyel valószínűleg a karácsony előtti közlekedési balesetek számát is sikerül leszorítani. A kormányra akasztott nejlonszatyorban fickándozó ponty ugyanis képes arra, hogy befickándozza magát az első kerék valamelyik küllője és a villa közé, meggátolva ezzel a kerékpár további haladását. Sokan kerültek így kamionkerekek alá. Viszont ha a hal nem fickándozik, akár a csomagtartóra is csíptethetjük, ahogy faluhelyen a kenyeret szokás. Nem világos azonban, miért beszélnek a halak elkábításáról, ha a cél nyilvánvalóan a hal megölése. Mert ha a hal nem ébred fel többé, akkor nem kába maradt, hanem életét vesztette. Persze a szabályt nem kell indokolni: a vásárlónak egyszerűbb, ha az egyébként is elfogyasztani kívánt halat nem kell a szükséges szaktudás híján még órákig otthon kínozni, az elfogyasztásra ítélt halnak pedig szintén nem hiányzik az, hogy szatyrokban és egyéb helyeken vergődjön, vagy hogy élete utolsó óráiban még megúsztassák egy szappan-, sampon- és tusfürdőmaradékos fürdőkádban. Kár, hogy a kormányrendelethez nem dolgoztak ki mellékletet, afféle gyakorlati útmutatót az említett „kábítás” fortélyairól. Mert egy halat elkábítani egyébként nem nagy dolog: „élére” állítva homlokon kell csapni egy súlyosabb alkalmatossággal, ami lehet kés, bárd, konyhai vágódeszka, vagy akár kombinált fogó is. Utóbbi azért lehet praktikus, mert a bőrös halak esetében (csuka, menyhal) néha érdemes megnyúzni a delikvenst, ami ugye kombinált fogóval a legegyszerűbb. Egyébként igaz, hogy nagyobb méretű halak és kisebb méretű háziasszonyok esetében komoly gondot okozhat, ha a hal nem hajlandó „abbahagyni az életet”. De ez a fel nem ébredést garantáló kábítás akkor is sántít. A drogosok szokták magukat időnként, véletlenül túllőni, ami ugye olyan kábulatot idéz elő, amiből nincs ébredés. Ezt hívják aranylövésnek. De a magyar földművelésügyi minisztérium valószínűleg nem egy utolsó kellemes drogtapasztalatot akar a karácsonyi pontyoknak garantálni mindezzel. Viszont akkor miért nem azt írták, hogy tilos élő halat eladni, vagyis az eladónak gondoskodnia kell arról, hogy a hal a szatyorba kerüléskor már nem él.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2024. 11.13.
Anya-lánya kézműves foglalkozás Nyékvárkonyban
2024. 11.11.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.