Žigmund Pálffy megint remekelt

New York. Öt találkozó volt műsoron a kanadai-amerikai profi hokibajnokság, az NHL legutóbbi játéknapján. Ismét kitűnő formában korongozott Žigmund Pálffy, neki köszönheti a Los Angeles, hogy legyőzte a Chicagót.

Jan Hrdina, a Pittsburgh cseh csatára ilyen helyzetből sem tudott gólt ütni a ColumbusnakČTK/AP-felvételAz első harmad utolsó másodperceiben Pálffy ütötte a házigazdák első gólját, majd négy perccel a befejezés előtt a szlovák csatár átadásából született a Kings győztes gólja.

Balszerencséje volt a Montrealnak a New York Rangers otthonában. Három perccel a befejezés előtt a játékvezetők nem adták meg Gilmour teljesen szabályos gólját. A 60. percben pedig úgy született a hazaiak győztes találata, hogy a korong a bíróról pattant az üresen árválkodó McCarthy elé...

Carolina–Calgary 3:3 – hosszabbítás után (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0), gólütők: Francis, Battaglia, Daniels, ill. Conroy 2, Iginla; 12 600 néző.

St. Louis–Colorado 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), g.: Podein, Mellanby, ill. Reinprecht 2, Sakic; 18 900 néző.

Los Angeles–Chicago 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), g.: Pálffy, Boucher, ill. Arnason; 16 900 néző.

NY Rangers–Montreal 2:1 (0:0, 0:0, 2:1), g.: Klouček, McCarthy, ill. Dykhuis; 18 200 néző.

Pittsburgh–Columbus 2:4 (0:1, 2:2, 0:1), g.: Morozov, Kovaljov, ill. Whitney 2, Sillinger 2; 13 400 néző.

A KANADAI PONTVERSENY ÁLLÁSA: Iginla (Calgary) 79 pont (43 gól + 36 gólpassz), Sakic (Colorado) 68 (24 + 44), Näslund (Vancouver) 67 (27 + 40), Francis (Carolina) 65 (24 + 41), Oates (Washington) 65 (11 + 54), Shanahan (Detroit) 64 (33 + 31), Jasin (New York Islanders) 63 (29 + 34), Roenick (Philadelphia) 63 (19 + 44), Thornton (Boston) 62 (22 + 40), Sundin (Toronto) 61 (34 + 27), Demitra (St. Louis) 61 (26 + 35).

A SZLOVÁK HOKISOK EREDMÉNYESSÉGE: Demitra (St. Louis) 61 pont (26 gól + 35 gólpassz), Bondra (Washington) 55 (33 + 22), Hossa (Ottawa) 55 (25 + 30), Gáborík (Minnesota) 54 (25 + 29), Šatan (Buffalo) 49 (22 + 27), Stömpel (Los Angeles/Boston) 47 (8 + 39), Pálffy (Los Angeles) 44 (25 + 19), Zedník (Montreal) 34 (16 + 18), Handzuš (Phoenix) 33 (12 + 21), Nagy (Phoenix) 29 (15 + 14), Országh (Nashville) 29 (11 + 18).KELETI FŐCSOPORT

4. Calgary 27 26 10 3 162:175 67

5. Minnesota 22 28 10 6 158:190 60