Visszatért a győztes útra a DAC

Dunaszerdahely | Vida Kristopher góljával 1:0-ra nyert a DAC a Nitra ellen a labdarúgó Fortuna Liga 14. fordulójában. A dunaszerdahelyiek két elvesztett tétmeccs után győztek újra.
Bőd Titanilla

2018. november 3. 18:52

DAC
- Somogyi Tibor felvétele

A meccs előtt a pálya közepén köszöntötték a Győri Audi Erobbat.  Bajnokok Ligája-győztes kézilabdázónőit. A lányok a Nélküled alatt is a gyepen maradtak, és a magyar játékosok, Görbiczcel és Tomorival az élen végig is énekelték az immár a DAC himnuszának számító dalt.

A két csapat bevonulására az YBS fanklub különleges koreográfiát készített: a B tribünön felemelt fóliákból a "2008. 11. 01." felirat rajzolódott ki, a C tribünön pedig vörös görögtüzek tették még hangsúlyosabbá a "Nem felejtünk" feliratot. Néhány hanggránát is robbant. A dunaszerdahelyi klub biztosan nem ússza meg a büntetést a pirotechnika használatáért, de a drukkerek tényleg nagyon látványosan emlékeztek meg a tíz évvel ezelőtti kíméletlen szurkolóverésről.

A telt ház előtt a DAC kezdett aktívabban, a 13. percben Vida Kristopher szép cselek után lőtt, de a befejezés gyengére sikeredett. Hat perccel később Vida Kristopher beadásába nagyon rosszul tette bele a lábát Divkovic.

DAC-Nitra 1:0 (1:0)

Góllövők: Vida K. (30.)

Sárga lap: Jedlička, ill. Kuník, Kóňa, Fábry.

Játékvezető: Hrčka, 8474 néző.

DAC: Jedlička - Záhumenský, Šatka, Huk, Davis - Bednár, Vida M. - Vida K., Herc, Divkovic (83. Šimčák) - Bayo.

NITRA: Hroššo - Kuník, Farkaš, Niba,Chovanec - Kóňa, Šimončič - Charizopulos (70. Cserednicsenko), Vestenický, Chobot (56. Fábry) - Taiwo (85. Guláš).

Fél óra játék után viszont megszerezte a vezetést a DAC: a villámgyors akció Vida Mátétól indult, aki remek labdával ugratta ki Hercet, ő pedig középre adott, ahol már érkezett Vida Kristopher - 1:0! Egy percen belül újabb gólt lőhettek volna a sárga-kékek, Bayo vezethette egyedül a labdát Hroššo kapusra, de nagyon gyatrán lőtt. Nem sokkal a szünet előtt a két Vida játszott össze, de nem született újabb gól.

A második félidő elején kicsit leült a játék, a vendégek labdabirtoklása feljavult. Chovanec lövése először kipattant Jedličkáról, de másodszorra megfogta a labdát a dunaszerdahelyi kapus. A 60. percben Vida Kristopher szerzett labdát, lövését blokkolták, kisvártatva Herc bombázott, Hroššo maga sem tudja, hogyan védett. A 70. percben Vida Máté ívelte Bayo fejére a labdát,de az elefántcsontparti csatár a kapu fölé fejelt. Kilenc perccel a lefújás előtt egy hazai labdavesztés után majdnem egyenlített a Nitra, ám Taiwo lövésébe még pont jókor ért bele egy láb. Hyballa edző így is őrjöngött. A frissen beállt Šimčák majdnem gólt lőtt, ám nyomtak a nyitraiak is, de a lehetőségeik kimaradtak.

A sárga-kékek azonban kihúzták kapott gól nélkül a meccset (az előző nyolc találkozójukon legalább egyszer mindig kapituláltak). A végén még Herc eresztett meg egy bombát Hroššo kapujára. Állva tapsolt a csaknem kilencezer drukker, kedvenceik otthon tartották a három pontot. Ezzel a DAC továbbra is a második a tabellán.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.