Sport

Vb-menetrend

Itt megtalálja a 2018-as oroszországi világbajnokság teljes menetrendjét a nyitómeccstől egészen a fináléig.
ÚJ SZÓ ONLINE

2018. június 14. 12:15

- Shutterstock-felvétel

CSOPORTKÖR
Június 14., csütörtök
1.     A csoport    Oroszország    5:0   Szaúd-Arábia    

Június 15., péntek
2.    A csoport    Egyiptom    14.00    Uruguay                 
3.    B csoport    Marokkó    17.00    Irán                          
4.    B csoport    Portugália    20.00    Spanyolország      

Június 16., szombat
5.    C csoport    Franciaország    12.00    Ausztrália    
6.    D csoport    Argentína    15.00    Izland   
7.    C csoport    Peru    18.00    Dánia    
8.    D csoport    Horvátország    21.00    Nigéria    

Június 17., vasárnap
9.    E csoport    Costa Rica    14.00    Szerbia    
10.    F csoport    Németország    17.00    Mexikó  
11.    E csoport    Brazília    20.00    Svájc    

Június 18., hétfő
12.    F csoport    Svédország    14.00    Dél-Korea    
13.    G csoport    Belgium    17.00    Panama    
14.    G csoport    Tunézia    20.00    Anglia    

Június 19., kedd
15.    H csoport    Kolumbia    14.00    Japán    
16.    H csoport    Lengyelország    17.00    Szenegál    
17.    A csoport    Oroszország    20.00    Egyiptom    

Június 20., szerda
18.    B csoport    Portugália    14.00    Marokkó    
19.    A csoport    Uruguay    17.00    Szaúd-Arábia    
20.    B csoport    Irán    20.00    Spanyolország    

Június 21., csütörtök
21.    C csoport    Dánia    14.00    Ausztrália    
22.    C csoport    Franciaország    17.00    Peru    
23.    D csoport    Argentína    20.00    Horvátország    

Június 22., péntek
24.    E csoport    Brazília    14.00    Costa Rica    
25.    D csoport    Nigéria    17.00    Izland    
26.    E csoport    Szerbia    20.00    Svájc    

Június 23., szombat
27.    G csoport    Belgium    14.00    Tunézia  
28.    F csoport    Dél-Korea    17.00    Mexikó    
29.    F csoport    Németország    20.00    Svédország    

Június 24., vasárnap
30.    G csoport    Anglia    14.00    Panama    
31.    H csoport    Japán    17.00    Szenegál    
32.    H csoport    Lengyelország     20.00    Kolumbia    

Június 25., hétfő
33.    A csoport    Uruguay    16.00    Oroszország    
34.    A csoport    Szaúd-Arábia    16.00    Egyiptom    
35.    B csoport    Irán    20.00    Portugália    
36.    B csoport    Spanyolország    20.00    Marokkó    

Június 26., kedd
37.    C csoport    Dánia    16.00    Franciaország   
38.    C csoport    Ausztrália    16.00    Peru    
39.    D csoport    Nigéria    20.00    Argentína    
40.    D csoport    Izland    20.00    Horvátország     

Június 27., szerda
41.    F csoport    Dél-Korea    16.00    Németország    
42.    F csoport    Mexikó    16.00    Svédország    
43.    E csoport    Szerbia    20.00    Brazília    
44.    E csoport    Svájc    20.00    Costa Rica    

Június 28., csütörtök
45.    H csoport    Japán    16.00    Lengyelország    
46.    H csoport    Szenegál    16.00    Kolumbia    
47.    G csoport    Anglia    20.00    Belgium    
48.    G csoport    Panama    20.00    Tunézia    


NYOLCADDÖNTŐ
Június 30., szombat

50. mérkőzés    Franciaország-Argentína    
49. mérkőzés    Uruguay-Portugália    

Július 1., vasárnap
51. mérkőzés    Spanyolország-Oroszország    
52. mérkőzés    Horvátország-Dánia    

Július 2., hétfő
53. mérkőzés    Brazília-Mexikó    
54. mérkőzés    Belgium-Japán    

Július 3., kedd
55. mérkőzés    Svédország-Svájc    
56. mérkőzés    Kolumbia-Anglia    


NEGYEDDÖNTŐ
Július 6., péntek

57. mérkőzés    Uruguay-Franciaország  
58. mérkőzés    Brazília-Belgium 

Július 7., szombat
59. mérkőzés    Svédország-Anglia   
60. mérkőzés    Oroszország-Horvátország


ELŐDÖNTŐ
Július 10., kedd

61. mérkőzés    Az 57. mérkőzés győztese    20.00    Az 58. mérkőzés győztese    
Július 11., szerda
62. mérkőzés    Az 59. mérkőzés győztese    20.00    A 60. mérkőzés győztese   


A 3. HELYÉRT
Július 14., szombat

63. mérkőzés    A 61. mérkőzés vesztese    16.00    A 62. mérkőzés vesztese    

DÖNTŐ
Július 15., vasárnap

64. mérkőzés    A 61. mérkőzés győztese    17.00    A 62. mérkőzés győztese   
 

Szünnapok

Június 29., péntek
Július 4., szerda
Július 5., csütörtök
Július 8., vasárnap
Július 9., hétfő
Július 12., csütörtök
Július 13., péntek

Kezdési időpont
A kezdési időpontok a közép-európai idő nyári időszámítása szerint értendők.
 

Továbbjutási kulcs

Minden csoportból az első két helyezett jut tovább a nyolcaddöntőbe. Ha valamelyik csoportban két vagy több csapat azonos pontszámmal végez, az alábbi kritériumok döntenek:
a) gólkülönbség;
b) több lőtt gól;
c) több szerzett pont az egymás elleni meccseken;
d) jobb gólkülönbség az egymás elleni meccseken;
e) több lőtt gól az egymás elleni meccseken;
f) fair play-pontok (sárga lap: -1 pont, második sárga lap utáni piros lap: -3 pont, azonnali piros lap: -4 pont; sárga lap és azonnali piros lap: -5)
g) sorsolás.

Az egyenes kieséses rendszerben döntetlennél 2x15 perc hosszabbítás következik, és ha akkor sem születik döntés, akkor tizenegyespárbaj következik.
Ha egy meccsen hosszabbítás van, akkor mindkét csapat számára engedélyezett egy negyedik csere – ilyesmire először lesz példa a vb-k történetében. 

Szlovákiában az STV1 és az STV2, Magyarországon pedig az M4 és a Duna közvetíti élőben a mérkőzéseket.
 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.

Önnek ajánljuk
Legfrissebb galériák
Olvasta már?