<div>Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke átláthatóbbá akarja tenni a játékosok átigazolását.</div>
„Van valami furcsa a focisták átigazolásában”
Zürich |
„Gyakran úgy tűnik, van valami furcsa az átigazolásokban. Fontos, hogy ha több milliárd dollár gazdát cserél egy-két hónap alatt, akkor meggyőződhessünk róla, hogy minden tisztán történik” – nyilatkozta Infantino, és utalt arra, hogy az átigazolási összegek hogyan oszlanak meg a klubok, a játékosok és az ügynökök között. A Chelsea 37 játékost kölcsönzött Szerinte korlátozni kellene, hány játékos tartozhat a klubcsapatok keretéhez. A Chelsea-nek jelenleg 37 labdarúgója szerepel kölcsönben, és hasonló a helyzet a Manchester City, az AC Milan, az Internazionale, a Juventus és az Atalanta esetében is. Benik Afobe eddigi pályafutása is jó példája ennek a rendszernek: a 23 éves csatárral 2010-ben kötött profi szerződést az Arsenal, de az első csapatban egyszer sem lépett pályára, tavalyi távozásáig hat különböző klubnak adták kölcsön.„Úgy vélem, ez nem jó, bár megengedett. Nem érzem helyesnek, hogy a klubok felhalmozzák a legjobb fiatal játékosokat, majd jobbra-balra kölcsönadják őket. Ez nem jó a labdarúgók fejlődése szempontjából, és nem jó a kluboknak” – vélekedett. Kizárások a huligánok miatt A FIFA elnöke kijelentette: fontolgatják, hogy a 2018-as oroszországi világbajnokságon kizárják azokat a válogatottakat, amelynek szurkolói olyan botrányosan viselkednek, ahogyan a nyári, franciaországi Európa-bajnokságon.„Sajnos a mérkőzéseket övező huliganizmus nem ért véget. Ezt a témát nagyon komolyan vesszük, nem fogunk habozni. Szigorúan intézkedünk, ebbe a csapatok kizárása is beletartozik” – közölte Infantino.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.