Újra nyeregbe pattan a Bodrogköz: jön a XI. Nagygéresi Kerékpárverseny

kerékpár
Nagygéres |

Vasárnap már tizenegyedik alkalommal telnek meg kerékpárosokkal a Bodrogköz útjai.

A nagy múltú Nagygéresi Kerékpárverseny a régió legjava mellett idén is a rajtvonalhoz szólítja a környező magyarországi vármegyék amatőr és profi bringásait. Két táv, festői útvonalak és garantáltan jó hangulat várja a résztvevőket.

A szervezők a korábbi évek hagyományait követve idén is két különböző nehézségi szintű útvonallal készültek, így mindenki megtalálhatja a felkészültségének megfelelő kihívást. 

A komolyabb állóképességet igénylő, 70 kilométeres táv mezőnye 10.00 órakor vág neki a tekerésnek. Az útvonal a Bodrogköz és a Zempléni-hegység lábának legszebb pontjait érinti: 

Nagygéres–Szentes–Szentmária–Szomotor–Szőlőske–Borsi–Bári–Céke–Zemplén–Ladmóc–Bodrogszerdahely–Kiskövesd–Nagykövesd–Örös–Nagygéres.

Azoknak, akik a tempósabb, de rövidebb szakaszokat kedvelik, vagy kevesebb tapasztalattal rendelkeznek, a 30 kilométeres etap kínál kiváló lehetőséget. A rajt 10.15-kor lesz, az útvonal pedig a tavalyi évhez képest változatlan maradt (a versenyzők Szomotor után Nagykövesd felé veszik az irányt).

Kapcsolódó cikkünk

A rövidebb távon a szervezők szerint 10-15 helyi, amatőr kerékpáros méretteti meg magát, addig a 70 kilométeres elit körben már komoly presztízsharc várható. 

Biztosan ott lesz a rajtnál a királyhelmeci Gáspár Erik és Nagy Norbert, a tiszacsernyői Petrik Norbert, valamint a bélyi Molnár Lóránt is. Gáspár Erik, aki ötödik alkalommal vág neki a nagygéresi távnak, optimistán, de reálisan látja az esélyeit: 

„Amennyiben kisebb-nagyobb távolságban, de együtt tudok haladni az élbollyal, van esélyem a középmezőnyben végezni, amit sikernek vennék. Mindenekelőtt élvezni szeretném a kerékpározást, magát a közeget, a hangulatot, ez mindig plusz erőt ad, és úgy gondolom, hogy ezzel nemcsak én vagyok így. Remélem, mindenki balesetmentesen és élménydúsan fejezi be a versenyét.”

Nem megfelelő hozzászólás jelentése

Nem megfelelő a hozzászólás?

A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?