Trencsénben nyert a Skalica

Az erősen tartalékos Slovan, amely már megnyerte a körmérkőzéses sorozatot, meglepő vereséget szenvedett az újonc késmárkiak otthonában a jégkorong Slovnaft Extraliga 53. fordulójában. Hengerelt a poprádi csapat, amely a szombati, tévés találkozón fél tucat gólt ütött a zsolnai együttesnek.

Az erősen tartalékos Slovan, amely már megnyerte a körmérkőzéses sorozatot, meglepő vereséget szenvedett az újonc késmárkiak otthonában a jégkorong Slovnaft Extraliga 53. fordulójában. Hengerelt a poprádi csapat, amely a szombati, tévés találkozón fél tucat gólt ütött a zsolnai együttesnek. Ismét nem szerzett pontot a Trenčín, ezúttal hazai jégen kapott ki a Dukla a Skalica gárdájától. A meccs hőse az erdőhátiak játékmestere, Žigmund Pálffy volt, aki mesterhármast ért el. Magabiztos győzelmet aratott a kassai, valamint a zólyomi csapat. A kelet-szlovákiaiak az igen lelekes nyitraiakat fektették két vállra, a Zvolen pedig a sereghajtó liptószentmiklósi gárda felett diadalmaskodott tegnap este.

52. forduló

SLOVAN–NITRA 4:2 (1:1, 2:0, 1:1), g.: Sersen (18.), Baček (30.), Döme (33.), Lažo (60.), ill. Ručkay (8.), Chrenko (45.).

53. forduló

POPRAD–ŽILINA 6:0 (1:0, 3:0, 2:0), g.: Slovák (2., 36.), Jarolín (21., 41.), Haščák (36., 50.).

TRENČÍN–SKALICA 5:7 (1:1, 2:1, 2:5), g.: Král (12.), Pardavý (36.), Saliji (37., 43.), Kollár (42), ill. Školiak (5.), Pálffy (34., 46., 60.), Zálešák (47., 52.), Ivičič (57.).

ZVOLEN–LIPTOVSKÝ MIKU?LÁŠ 5:2 (2:0, 2:0, 1:2), g.: Krayzel (6., 39.), Klouda (19.), Kopecký (23.), Lipiansky (57.), ill. Petran (58.), Richard Huna (60.).

KEŽMAROK–SLOVAN 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), g.: Palovčík (4.), Ihna?čák (53.).

KOŠICE–NITRA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), g.: Jendek (17.), Gron (24.), Šterbák (56.).

U20–MARTIN 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), g.: Koložváry (40.).

U20 31 2 2 1 26 46:139 10

MEGJEGYZÉS – balról az oszlopok: a mérkőzések száma, győzelem hatvan perc alatt (3 pont), győzelem hosszabbítás vagy rávezetés után (2 pont), vereség hosszabbítás vagy rávezetés után, vereség hatvan perc után, pontszám. Az U20-as válogatottat nem rangsorolják, ellenfelei magukkal viszik az eredményt

KÖVETKEZIK, 54. FORDULÓ – február 19., kedd, 17.00: Mar?tin–Zvolen, Liptovský Miku?láš– Kežmarok, Žilina–Nitra, Skalica– U20; 17.30: Košice–Dukla Tren?čín; 18.00: Slovan Bratisla?va– Poprad. (r-zsi)