Történelmi angol siker a svédek ellen (videókkal)

Kijev |

<p>Az angol labdarúgó-válogatott pénteken rendkívül izgalmas mérkőzésen 3-2-re nyert a svéd csapat ellen az ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokság D csoportjának 2. fordulójában, így a skandináv gárda már nem juthat tovább.</p>

Az angol válogatott története során először győzte le tétmérkőzésen a svédeket, s ez azt jelenti, hogy a keddi záró fordulóban nekik és a franciáknak a döntetlen is elég lesz a negyeddöntőbe kerüléshez, míg a társházigazda ukránoknak mindenképpen győzniük kell továbbjutáshoz.

Eredmény:

D csoport, 2. forduló:

Anglia-Svédország 3-2 (1-0)

---------------------------

Kijev, 50 ezer néző, v.: Damir Skomina (szlovén)

gólszerzők: Carroll (23.), Walcott (64.), Welbeck (78.), illetve Johnson (49., öngól), Mellberg (59.)

sárga lap: Milner (58.), illetve Mellberg (63.), J. Olsson (72.), Svensson (91.)

Svédország:

-----------

Isaksson - Granqvist (Lustig, 66.), Mellberg, J. Olsson, M. Olsson - Svensson, Källström, Larsson - Ibrahimovic, Elm (Wilhelmsson, 81.) - Elmander (Rosenberg, 80.)

Anglia:

-------

Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner (Walcott, 61.), Gerrard, Parker, Young - Welbeck (Oxlade-Chamberlain, 90.), Carroll

I. félidő:

----------

23. perc: Gerrard közel 30 méteres beívelése után Carroll remek ütemben emelkedett, és két svéd védő között a kapu jobb oldalába fejelt (1-0).

II. félidő:

-----------

49. perc: Ibrahimovic szabadrúgása lepattant a sorfalról, de a Milan támadója visszalőtte a labdát, amit Mellberg levett, majd hat méterről úgy passzolta a kapuba a labdát, hogy abba a kapus Hart, valamint Johnson is beleért még, mielőtt a hálóban kötött volna ki (1-1).

59. perc: Larsson beívelését követően az előre húzódó Mellberg hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-2).

64. perc: egy szöglet utáni kipattanót Walcott vett le, majd 20 méteres lövése a kapu közepébe, a léc alá vágódott (2-2).

78. perc: Walcott tört be a 16-oson belülre, középre adásából pedig az ötösön érkező Welbeck a kapunak háttal, gyönyörű mozdulattal a jobb sarokba sarkazta a labdát (3-2).

Mindkét csapat elsősorban a védekezésre fektette a hangsúlyt, ám az angolok játszottak fölényben az első félidőben. A szigetországiak Carroll fejesgóljával megérdemelten szereztek vezetést.

A szünet után szinte a semmiből egy öngóllal egyenlítettek a svédek, a 34 éves védő, Olof Mellberg lövésénél nem tudott tisztázni Johnson. A góltól új erőre kaptak a skandinávok és tíz perc múlva már a vezetést is megszerezték Mellberg révén. Az angolok azonban nagyobb tempóra kapcsoltak és a csereként beállt Walcott lövésével egyenlítettek. Ezt követően mindkét csapat a győzelemért küzdött, folyamatosan veszélyben forogtak a kapuk, ebből pedig az angolok jöttek ki jobban, ugyanis a 78. percben Walcott beadása után Welbeck egy parádés megoldással sarkazta a kapuba a labdát eldöntve ezzel a három pont sorsát, illetve megpecsételve a svédek sorsát.

A D csoport eredményei és állása

A D csoport pénteki, második fordulós eredményei a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon:

Franciaország-Ukrajna 2-0 (0-0)