Súlyos védelmi hibák után simán kikapott a DAC Zsolnán

Megszakadt a DAC fantasztikus győzelmi sorozata a bajnokságban, miután a dunaszerdahelyiek 4:1-es vereséget szenvedtek Zsolnán a Fortuna Liga 9. fordulójában.
Lencsés Zoltán

2020. október 3. 18:52

DAC MŠK Žilina
Megszakadt a DAC győzelmi sorozata a bajnokságban. - Somogyi Tibor felvétele

Az első tíz percben mezőnyfölényben futballozott a DAC. A 8. percben a hazaiak középpályása, Iľko kezezett saját tizenhatosában, de a játékvezető nem fújt büntetőt a dunaszerdahelyiek javára. Két perccel később Iľko már a túloldalon került főszerepbe: miután egyik DAC-védő sem lépett ki rá, kilőtte a hosszú sarkot – 1:0.

A 22. percben Müller egy nagyon rossz becsúszással hozta helyzetbe a hazaiakat, aki kihasználták a ziccert, Kurminowski így megduplázta a zsolnaiak előnyét – 2:0.

A DAC mezőnyben többet járatta a labdát, de a hazaiak szervezetten védekeztek. A 33. percben szépített a DAC: Balic szép kényszerítőt mutatott be Ramírezzel, majd laposan a hálóba lőtt – 2:1.

Galéria
Súlyos védelmi hibák után simán kikapott a DAC Zsolnán-1
Súlyos védelmi hibák után simán kikapott a DAC Zsolnán-2
Súlyos védelmi hibák után simán kikapott a DAC Zsolnán-3
Súlyos védelmi hibák után simán kikapott a DAC Zsolnán-4
+10

A dunaszerdahelyiek visszatértek a meccsbe, de a a zsolnaiak remekül reagáltak – alig egy perc telt el Balic gólja óta, amikor Kurminowski kapott túl nagy teret a tizenhatos vonala előtt, és megszerezte a harmadik hazai gólt. Félidőig még a DAC kapuja előtt láthattunk további izgalmakat: előbb Jedlička védett nagyot Iľko lövésénél, majd Müller kezezése miatt ezúttal a hazaiaknak kellett volna büntetőt kapnia – a játékvezető azonban ezúttal sem fújt a sípjába.

A második félidő nyomasztó DAC-mezőnyfölénnyel kezdődött, de sem Kalmár két kemény lövése, sem Ramírez fejese, sem Schäfer pöccintése nem talált utat a hálóba. A 64. percben a haloványan játszó Divkovic helyére Nicolauescu érkezett, de ő sem tudott új lendületet vinni a játékba. A 70. percben egy ellentámadás végén Kružliak senkitől sem zavartatva mellel a saját kapujába továbbította a labdát, így a zsolnaiak már 4:1-s előnybe kerültek.

A DAC ezután már feladta a harcot, a támadójátékban nem maradt átütőerő. Ezzel nyolc győzelem után elszenvedte első vereségét a csapat a Fortuna Ligában, de az első helyét a tabellán a forduló után is megőrzi.

MŠK Žilina–DAC 4:1 (3:1)

Góllövők: Iľko (10.), Kurminowski (23.), Bicsakcsjan (34.), ill. Balic (33.),

Žilina: Petráš–Anang, Minárik, Kiwior, Sľuka–Gono, Iľko (77. Bernát), Fazlagic (68. Ďuris), Bicsakcsjan (63. Myslovič)–Kurminowski (77. Gamboš), Rusnák (63. Kopas).

DAC: Jedlička–Blackman, Kružliak, Müller (83. Beszkorovajnij), Davis–Balic (75. Friede), Schäfer (83. Njie), Fábry (46. Andzouana)–Kalmár–Divkovic (65. Nicolaescu), Ramírez.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.