Skandináv pontrablás

Puszan/Kvangdzsu/Ibaraki/Szaitama. Vasárnap négy mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó-világbajnokság. Az F-csoportban Anglia meglepetésre nem bírt Svédországgal, Argentína pedig minimális arányban győzte le Nigériát. A B-csoportban pontosztozkodást hozott a Paraguay–Dél-Afrika összecsapás, Spanyolország pedig megverte az igyekvő szlovéneket.

Ezzel az Alexandersson-góllal egyenlítettek a svédek az angolok elleni vb-meccsenReuters-felvételB-CSOPORT

PARAGUAY–DÉL-AFRIKAI KÖZTÁRSASÁG 2:2 (1:0), Puszan, 25 000 néző. Játékvezető: Micheľ (szlovák). Góllövők: Santa Cruz (39.), Arce (55.), ill. Struway (63. – öngól), Fortune (91. 11-esből). PARAGUAY: Tavarelli–Caceres, Ayla, Gamarra, Caniza–Arce, Struway (86. Franco), Alvarenga (66. Gavilan), Acuna–Campos (73. Morinigo), Santa Cruz. DÉL-AFRIKA: Arendse–Nzama, Radebe, A. Mokoena, Carnell–Fortune, T. Mokoena, Issa (27. Mukasi), Zuma–Sibaya, McCarthy (77. Kounmatarakisz). Jó iramú, változatos mérkő-zésen mindkét oldalon sokszor forogtak veszélyben a kapuk. Ez a mérkőzés volt a szlovák Ľuboš Micheľ bemutatkozása a világbajnokságon. Játékvezetőként megállta a helyét, a helyenként kemény összecsapáson összesen nyolc sárga lapot osztott ki, s a ráadás első percében jogos büntetőt ítélt az afrikai csapat javára. Ebből született az egyenlítés. A helyzetek alapján azonban a szervezettebben játszó Paraguay közelebb állt a győzelemhez, a labdát többet birtokló dél-afrikaiak a védelmi hibákat kihasználva tudtak 0:2-ről egyenlíteni. Megérdemelten szerezték meg az egyik pontot.SPANYOLORSZÁG–SZLOVÉNIA 3:1 (1:0), Kvangdzsu, 25 000 néző. Játékvezető: Guezzaz (marokkói). Góllövők: Raul (44.), Valeron (74.), Hierro (88. – 11-esből), ill. Cinirotic (82.). SPANYOLORSZÁG: Casillas–Puyol, Hierro, Ladal, Juanfran (82. Romero)–Luis Enrique (74. Helguera), Baraja, Valeron, De Pedro–Raul, Tristan (67. Morientes). SZLOVÉNIA: Simeunovic–Knavs, Galic, Milinovic, Karic–Novak (77. Gajser), A. Cehe, Pavlin, Rudonja, Zahovic (63. Acimovic)– Osterc (56. Cimirotic). Az első félidőre inkább a küzdelem volt jellemző, a szép megoldások elmaradtak, s fél órán át elég unalmas volt a játék. A szünet előtt Raul ügyes góllal vezetéshez juttatta a spanyolokat. A két csapat a mérkőzés utolsó 20 percében futballozott a vb-hez méltón 2:1 után a szlovének nagyon igyekeztek, megpróbáltak egyenlíteni, de egy szerencsétlen labdalevétel után büntetőhöz jutottak a spanyolok és Hierro végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát.

A csoport állása:

1. Spanyolország 1 1 0 0 3:1 3

2. Paraguay 1 0 1 0 2:2 1

Dél-Afrika 1 0 1 0 2:2 1

4. Szlovénia 1 0 0 1 1:3 0

Legközelebb: június 7.: Dél-Afrikai Köztársaság–Szlovénia (8.30), Spanyolország–Paraguay (11.00).

F-CSOPORT

ARGENTĺNA–NIGÉRIA 1:0 (0:0), Ibaraki, 32 000 néző. Játékvezető: Veissiere (francia). Góllövő: Batistuta (63.). ARGENTĺNA: Cavallero–Pochettino, Placente, Samuel–Zanetti, Simeone, Veron (78. Aimar), Sorin–Ortega, Batistuta (81. Crespo), C. Lopez (46. Kily Gonzalez). NIGÉRIA: Shorunmu– Sodje (74. Christopher), West, Okoronkwo, Babayaro–Yobo, Lawal, Okocha–Ogbeche, Kan- (48. Ikedia), Aghahowa. Az argentinok már az első félidőben is irányították a játékot, de ekkor még csak néhány veszélyes helyzetet tudtak kidolgozni a meglehetősen keveset kezdeményező, ám szervezetten védekező nigériaiak ellen. A jóval nagyobb iramú második játékrészben a dél-amerikai válogatott szinte kapujához szögezte afrikai riválisát, s a már-már nyomasztó fölénye a 63. percben érett góllá: szöglet után Batistuta fejelt közelről a hálóba. Megérdemelt argentin siker született, Nigéria csalódást okozott. Az argentin Roberto Ayala a bemelegítésnél meghúzódott, így került helyére a védelembe Placente.ANGLIA–SVÉDORSZÁG 1:1 (1:0), Szaitama, 63 700 néző. Játékvezető: Simon (brazil). Góllövők: Campbell (23.), ill. Alexandersson (59.). ANGLIA: Seaman–Mills, A. Cole, Ferdinand, Campbell–Beckham (63. Dyer), Scholes, Heskey, Hargreaves–Owen, Vassell (74. J. Cole). SVÉDORSZÁG: Hedman– Mellberg, Mjällby, Jakobsson, Lucic –Linderoth, Alexandersson, Ljungberg, Ma. Svensson (55. A. Svensson)–Allbäck (80. A. Andersson), Larsson. A közepes iramú és színvonalú első félidőben megérdemelten jutott vezetéshez az angol válogatott, igaz Campbell találatán kívül nem veszélyeztetett komolyabban. Meglepetést jelentett a svédek pontatlansága és visszafogottsága. Szünet után semmi jel sem mutatott arra, hogy a skandináv együttes egyenlíthet, Mills nagy hibája után azonban Alexandersson betalált. Ezután néhány percig a svédek, majd később az angolok támadtak többet, de az eredmény már nem változott. A döntetlen igazságos, a pontosztozkodással egyik csapat sem lehet elégedett. Sven-Gran Eriksson szigetországi válogatottja tehát nem tudott győzni a svéd edző honfitársai ellen.

1. Argentína 1 1 0 0 1.0 3

2: Anglia 1 0 1 0 1:1 1

Svédország 1 0 1 0 1:1 1

4. Nigéria 1 0 0 1 0:1 0

Legközelebb június 7.: Svédország–Nigéria (8.30), Argentína– Anglia (13.30).

Batistuta a tízgólosok társaságában

Gabriel Batistuta az argentin válogatott kiváló csatára Nigéria ellen szerzett góljával bekerült abba a díszes társaságba, amelybe a világbajnokságon legalább tíz gólt szerzett játékosok tartoznak. A legeredményesebbek névsora, 14 gólos: Gerd Müller (NSZK, 1970, 1974); 13 gólos: Just Fontaine (Franciaország, 1958); 12 gólos: Pelé (Brazília, 1958-1970); 11 gólos: Kocsis Sándor (Magyarország, 1954), Jürgen Klinsmann (Németország, 1990-1998); 10 gólos: Helmut Rahn (NSZK, 1954, 1958), Teofilo Cubillas (Peru, 1970, 1978), Grzegorz Lato (Lengyelország, 1974-1982), Gary Lineker (Anglia, 1986, 1990), Gabriel Batistuta (Argentína, 1994-2002). (MTI)