Overdose semmi pénzért nem eladó

BŐD TITANILLAAz álmok valóra válnak, csak hinni kell bennük, igazolja újra és újra a magyar csodaló, Overdose története. A veretlen hároméves versenylovat tulajdonosa, a dunaszerdahelyi Mikóczy Zoltán annak idején potom pénzért, 3000 euróért vette, ma pedig már 5 millió eurót is kaphatna érte.

BŐD TITANILLA

Az álmok valóra válnak, csak hinni kell bennük, igazolja újra és újra a magyar csodaló, Overdose története. A veretlen hároméves versenylovat tulajdonosa, a dunaszerdahelyi Mikóczy Zoltán annak idején potom pénzért, 3000 euróért vette, ma pedig már 5 millió eurót is kaphatna érte. Csakhogy Overdose nem eladó. Semmi pénzért.

Neve már fogalom

„Mindig az volt a titkos vágyam, hogy legyen egy olyan versenylovam, amely a világ legjobbjaival is fel tudja venni a versenyt, s most ez az álom valóra vált. Ebben a meseszerű történetben az is rendkívül felemelő, hogy kialakult Overdose körül egy olyan imidzs, olyan mítosz, amelynek köszönhetően az ország meghatározó arca lett. A neve lassan fogalommá válik, és nem csak Magyarországon vagy Szlovákiában” – mondja Mikóczy Zoltán, és egyáltalán nem túloz, lovát már világszerte ismerik.

A nemzetközi áttörést idei második versenye, a baden-badeni Lanson Cup hozta meg Overdose-nak. „A szakma már korábban is felfigyelt a lóra, de az eredményeit fenntartásokkal fogadták, mivel azokat olyan kelet-európai országokban futotta, ahol a galopp nincs olyan szinten, mint Németországban, Franciaországban, Olaszországban vagy Angliában” – magyarázza Mikóczy.

Itthon is versenyzett

A dunaszerdahelyi vállalkozó a pozsonyi Turf-gálán is elindította a lovát: „Ez elsősorban azért volt fontos, hogy itthon is megmutassa magát a ló. A karrierjéhez ez a verseny nem sokat tett hozzá, de a szlovák–magyar viszonyok szempontjából fontos volt, hogy itt is rajthoz állt, és nekem is nagyon jó érzés volt.” Pozsony után Hamburgban rajtolt Overdose, és győzött, de nem olyan óriási fölénnyel, mint korábbi versenyein. „A hamburgi derbin a győzelme nem volt annyira meggyőző, de most már tudjuk, hogy azért, mert nem százszázalékosan állt starthoz. Ma már azt mondom, nem lett volna szabad indulnia, de szerencsére jól megoldotta a helyzetet” – dicséri rendkívüli lovát Mikóczy.

Párizs: volt is, nem is

Rövid nyári pihenő után következett az augusztusi Aranyostor Baden-Badenben. Ez Németország legnagyobb sprintversenye, Overdose toronymagas esélyesként indult – és nyert. „Ekkora már olyan nevet szerzett magának, hogy a gyengébb képességű lovak inkább nem álltak ki vele versenyezni” – fűzi hozzá Mikóczy, s aztán már az idény csúcspontjáról, a párizsi Prix de l’Abbey de Longchampról beszél. Overdose ott szintén nyert, csakhogy a futamot rossz rajt miatt megismételték: „Mint ismeretes, ez érvénytelen versenynek számít Overdose pályafutásában, mivel a megismételt futamban már nem állt rajthoz. Az eredménylistáján így fel sincs tüntetve, de a nemzetközi népszerűséget mégis ez a verseny hozta meg neki. Az angol és német oldalról érezhető szimpátiahullám ennek a megismételt futamnak köszönhető. Overdose itthon is egyre jobban bekerül a köztudatba, és egyre inkább az ország egyik jellegzetes arca lesz.”

Puskás, Egerszegi, Kincsem

Overdose Rómában zárta a szezont. „Miután Hongkongba nem ment el, mivel a hosszú utazás és a karantén nagyon fárasztó lett volna neki, nagyon jól jött a lehetőség, hogy a hét végén Rómában futhatott a legjobb olasz sprinterlovak társaságában. Külön öröm volt látni, hogy bebizonyította, ő ezt a szintet már kinőtte, és olyan stílusban nyert, hogy újra a nemzetközi szaksajtó figyelmének középpontjába került. Teljesítménye abszolút a világ élvonalába emeli” – jelenti ki büszkén Mikóczy, és az olasz sajtóból is idéz: „Olyan hírességekhez hasonlították, mint fociban Puskás Ferenc, úszásban Egerszegi Krisztina, lósportban Kincsem… A magyar sport legnagyobb alakjaival emlegetik egy lapon.”

Nincs az a pénz

A kiváló eredmények sok találgatást vonnak maguk után arról, mennyi most pontosan Overdose értéke. Mikóczy nagyon határozottan felel: „A ló nem eladó, így az, hogy mennyit ér, nagyon relatív. Mi még szeretnénk ezt a csodát fokozni, nem adnám el Overdose-t semmi pénzért, mert egy álmot adnék el. De az köztudott, hogy a világ élvonalába tartozó sportolók értéke mindig aránytalanul nagy a többi sportolóéhoz képest. A galopp világában azoknak a lovaknak az értéke, amelyek Group 1-es versenyeken jól teljesítenek, nyernek, esetleg sorozatban nyernek, 5 és 15 millió euró között mozog.” Mikóczy egy korábbi nyilatkozatában 4 millió euróra taksálta Overdose-t, s ezzel a kijelentésével Rómában is szembesítették. „Olaszországban odajött hozzám egy ügynök, és erősködött, mondjak egy összeget, mire azt mondtam, ötmillió. Erre elkezdte magyarázni, hogy hát a múltkor még csak négy volt, és ez az egy verseny nem tett hozzá annyit az értékéhez, hogy ez a nagy ugrás indokolt lenne. Én meg azt feleltem, azért ennyi, mert nem akarom eladni! Az ügynök eloldalgott: ja, az más…”

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?