NHL: ismét lecsapott a Villám

New York. Egyre komolyabban kell venni a Tampa Bay Lightning csapatát, az NHL két veretlen gárdájának egyikét. A floridaiak ötödik meccsükön negyedik győzelmüket aratták, méghozzá a Madison Square Garden oroszlánbarlangjában, 4:2-re felülmúlva a jó rajt után visszaeső New York Rangers együttesét.

Az Atlanta Thrashers kapusa, a cseh Milan Hnilička ugyan jól védett a floridai mérkőzésen, csapata mégis egygólos vereséget szenvedettTASR/AP-felvételA csapat legjobbja a sérült kapitány, Vincent Lecavalier távollétében egy másik québeci fiatalember, Martin St. Louis volt két góljával és egy gólpasszával. A nap hőse mégsem ő, hanem a mesterhármast szerző Markus Näslund, a Vancouver svéd csatára volt. Lecavalier – aki első négy mérkőzésén három gólt és négy asszisztot jegyzett – bokaficam miatt végigülte a New York-i összecsapást.

St. Louis azonban helyette is remekelt, immár öt gólnál és négy gólpassznál tart, holott húsz gólnál többet egyik idényében sem volt képes ütni. A 27 éves, mindössze 175 centis, de 83 kilós center a Québec tartománybeli Lavalból származik, szegről-végről tehát földije az Ile-Bizard-ban született Lecavalier-nek.

Näslund az öt Canucks-gólt hozó második harmadban szerezte mindhárom gólját, hét perc 14 másodperc leforgása alatt. Ő egyébként ugyanúgy Ornskoldsvik városában született, mint fenomenális honfitársa, Peter Forsberg, az Avalanche centere, ráadásul ugyanabban az évben (1973), ugyanabban a hónapban (július), mindössze tíz nap eltéréssel (20-án 30-a helyett).

Curtis Joseph 24 lövést védett a Calgary ellen, s ezzel karrierje 37. kapott gól nélküli meccsét jegyezhette – egyszersmind az elsőt Red Wings-mezben. A Detroit hatodik meccsén negyedik győzelmét aratta, úgy tűnik, a bajnokcsapat felvette a tavalyi fordulatszámot.

San Jose Sharks–Vancouver Canucks 2:5 (1:0, 0:5, 1:0), gólütők: Ricci, Selänne, illetve Näslund 3, Klatt, Morrison; 17 000 néző. Kapura tartó lövések 33:32.

Florida Panthers–Atlanta Thrashers 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), gólütők: Huselius 2, Jokinen, illetve Bucajev, Kovalcsuk; 13 000 néző. Kapura tartó lövések 23:28.

Toronto Maple Leafs–Boston Bruins 1:4 (1:1, 0:3, 0:0), gólütők: Sundin, illetve Gill, G. Murray, Stümpel, Huml; 20 000 néző. Kapura tartó lövések 34:26.

Detroit Red Wings–Calgary Flames 4:0 (0:0, 2:0, 2:0), gólütők: Maltby, Chelios, McCarty, Holmström; 21 000 néző. Kapura tartó lövések 33:24.

New York Rangers–Tampa Bay Lightning 2:4 (0:1, 2:2, 0:1), gólütők: M. Messier, R. Murray, illetve St. Louis 2, Clymer, Prospal; 18 000 néző. Kapura tartó lövések 20:29.

1. Vancouver 7 3 2 2 22:18 8

2. Minnesota 5 3 1 1 17:10 7

5. San Jose 5 1 0 4 13:22 2

KANADAI PONTVERSENY: 1. Mario Lemieux (Pittsburgh) 11 (4 gól+7 gólpassz), 2. Alekszandr Mogilnij (Toronto) 11 (3+8), 3. Alekszej Morozov (Pittsburgh) 10 (5+5), 4. Mats Sundin (Toronto) 10 (4+6), 5. John LeClair (Philadelphia) 9 (7+2), ... 30. Róbert Švehla (Toronto) 7 (1+6), ... 33. Miroslav Šatan (Buffalo) 6 (3+3). (ORIGO, SITA, TASR)