NHL

Pozsony. Az elmúlt hétvégén is nagyüzem volt az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban. Pénteken három, szombaton tizennégy mérkőzést játszottak az NHL legutóbbi fordulójában.

Pozsony. Az elmúlt hétvégén is nagyüzem volt az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban. Pénteken három, szombaton tizennégy mérkőzést játszottak az NHL legutóbbi fordulójában. A szombati találkozókon tizenkilenc szlovák játékos is jégre lépett, ám közülük csupán Jozef Stümpel, a Boston Bruins játékosa nyújtott átlagon felüli teljesítményt, egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez. A mezőny egyetlen nyeretlen csapata továbbra is az Atlanta, szombaton hazai pályán 4:5 arányban kikapott a New York Islanders együttesétől. A vendégek csapatában a szlovák Ľuboš Bartečko idei második gólpasszát könyvelhette el.

EREDMÉNYEK – PÉNTEK: New Jersey–Nashville 3:2 – hosszabbítás után (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0), gólütők: C. White, Brylin, Eliáš, ill. Hall, A. Johansson.

Tampa Bay–Atlanta 8:5 (1:3, 4:0, 3:2), gólütők: Boyle, Lecavalier 2, Prospal, Taylor 2, Fedotyenko, St. Louis, ill. Štefan 2, McEacherl, Kovalchuk, Heatley.

Anaheim–Vancouver 2:2 – hosszabbítás után (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0), gólütők: Kariya 2, ill. Bertuzzi 2.

SZOMBAT: Philadelphia–Washington 3:1 (0:1, 2:0, 1:0), Le Clair, Gagne, Brashear, ill. Lang.

Montreal–Torornto 2:2 – hosszabbítás után (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0), gólütők: Zedník, Dackell, ill. Green, T. Kaberle.

Minnesota–Detroit 3:5 (2:3, 1:1, 0:1), gólütők: Walz, Muckalt, Laaksonen, ill. B. Hul, D. McCarthy 2, Lidström, Zetterberg.

Pittsburgh–Tampa Bay 3:3 – hosz-szabbítás után (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0), gólütők: Hrdina, La Couture, Kovaljov, ill. Clymer, Louis, Boyle.

Atlanta–New York Islanders 4:5 (1:2, 0:1, 3:2), gólütők: Štefan, Snyder, Szafronov, V. Kozlov, ill. Scatchard, K. Jönsson, Parrish, Wiemer, C. Lapointe.

Carolina–New Jersey 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), gólütők: BrindAmour, O Neil, Francis, ill. Gionta.

St. Louis–Dallas 5:3 (1:2, 1:1, 0:3), MacInnis, Stillman, Weight 2, Drake, ill. Morrow, Turgeon, Dahleen.

Edmonton–Boston 3:4 (0:0, 1:2, 2:2), A. Carter, York, Staios, ill. Boynton, Rolston, Stümpel, Huml. San José–Coloradó 1:3 (1:0, 0:0, 0:3), gólütők: Ricci, Forsberg, Aubin, Hejduk.

Buffalo–Phoenix 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), gólütők: Gratton, Pyatt, ill. Langkow, Amonte, Mike, Johnson.

New York Rangers–Nashville 2:2 – hosszabbítás után (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0), gólütők: P. Bure, Purinton, ill. Timonen, Upshall.

Chicago–Calgary 2:5 (0:2, 2:1, 0:0), gólütők:S. Thomas, Sullivan, ill.Iginla, Druy 2, Boughner, Gelinas.

Columbus–Florida 4:1 (0:2, 1:1, 0:2), gólütők: Marshall, Výborný, Cassels, Sanderson, ill. Szvidkij.

Los Angeles–Vancouver 2:2 – hosszabbítás után (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0), gólütők: Schneider, Armstrong, ill. Warriner, Näslund. (SITA)